Yapı Kredi KOBIL’in Teknolojisini Seçti!

KOBIL’in geliştirdiği yenilikçi ve modüler bir güvenlik platformu çözümü olan “Application Security Technology (Uygulama Güvenliği Teknolojisi – AST)” Yapı Kredi’nin BT altyapısına entegre edilecek.  

Yapı Kredi, KOBIL ile olan işbirliği kapsamında şirketin özellikle Windows PC, Android ve iOS mobil platformların güvenliği için tasarladığı AST çözümünü kullanacak. AST çözümü mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM’ler ve telefon bankacılığı gibi alternatif kanalların tümündeki müşteri güvenliği seviyesini artırıyor.

Yapı Kredi güvenlik altyapısını yeni nesil teknoloji ile donatıyor

Başta İsviçre ve Alman bankaları olmak üzere yurtdışındaki birçok finans kuruluşunda kullanılan AST çözümünü diğer e-kimlik çözümlerinden ayıran en önemli fark, ürünün güvenlik kontrollerinin çoğunu otomatik olarak yaparak son kullanıcıların güvenlik ihmallerini dahi kapatabilmesi. Çift faktörlü kimlik doğrulamanın yanı sıra, AST çözümü bankanın web sitelerini ve mobil uygulamalarını güvenlik katmanlı bir yazılımla koruma altına alıyor.

Bununla birlikte müşteriler de kamuya açık bilgisayarlardan ya da herhangi bir güvenlik duvarı barındırmayan tabletlerden işlem yaparken siber saldırı riskiyle karşılaşmıyor. KOBIL’in iPhone, iPad, Android ve Windows de dahil olmak üzere tüm platform ve cihazlarda çalışmak için tasarlanan çözümü güvenliği otomatik olarak sağlamanın yanında müşterilerin kaygılarını ortadan kaldırıyor ve bankalara müşteri memnuniyetini artırma faydasını sağlıyor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.