Vodafone’da 4G’li Yolculuklar Dönemi

Vodafone Türkiye, geleceğin mobil iletişim teknolojisi 4G için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şirket, kısa süre önce duyurduğu 5 ülkeyi kapsayan 4G uluslararası dolaşım hizmetini Portekiz’in başkenti Lizbon’da tanıttı. Vodafone Türkiye’nin SIM kartları ile LTE teknolojisinin sunduğu mobil internetin en yüksek hız seviyelerine ulaşıldı. Bu hizmet ile Türkiye, Vodafone ülkeleri içinde 4G lansmanı yapılmadan 4G uluslararası dolaşım hizmetini başlatan ilk ülke oldu.

Türkiye’nin uçtan uca dijital kalkınması hedefiyle ilan ettiği Dijital Dönüşüm Hareketi doğrultusunda teknoloji yatırımlarını artıran Vodafone Türkiye, 4G konusunda çalışmalarına da hız verdi. Şirket, kısa süre önce duyurduğu ve 5 ülkede RED tarifeli bireysel ve kurumsal müşterilerine sunduğu 4G Uluslararası Dolaşımı Portekiz’de tanıttı.

Vodafone Türkiye’nin şu an şebekesinde aktif olarak kullanılan SIM kartları kullanılarak Lizbon kentinde yapılan denemelerde Long Term Evaluation () teknolojisinin sunduğu mobil internetin en yüksek hız seviyelerine ulaşıldı. Vodafone Türkiye’nin 4G uluslararası dolaşımı Portekiz’in yanısıra İtalya, Romanya, Yunanistan ve İspanya’da tüketicilerin kullanımına açılırken şirket müşterileri Türkiye’deki tarifeleri üzerinden ücretlendiriliyor.

Geçen ayın başında duyurulan 4G Uluslararası Dolaşım (roaming) hizmetini Lizbon’da deneyimletti. Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ile Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Jorge Fernandes’in katılımıyla Vodafone Portekiz’in merkez ofisinde gerçekleşen toplantıda ayrıca şirketin 4G hazırlıkları ile ilgili bilgiler de paylaşıldı. Toplantıda HTC One M8 cihaz ve Vodafone Türkiye SIM kartları kullanılarak LTE teknolojisinin ulaştığı mobil internetin son hızları başarıyla test edildi.

4G teknolojisinin geliştirilmesinde bizzat rol alan Vodafone Grubu’nun global gücünden beslenen bu uygulama ile Vodafone RED ve Vodafone RED Business üyeleri Portekiz, İtalya, Romanya, Yunanistan ve İspanya’da hatlarını tıpkı Türkiye’deymiş gibi ücretlendirilerek kullanabiliyorlar. Uygulamadan faydalanacak müşterilerin bu beş ülkeden birini ziyaret etmeden önce 4G YURTDISI yazıp 7000’e ücretsiz SMS atması yeterli. Her Şey Dahil Pasaport’un akıllı ücretlendirme altyapısı sayesinde sadece kullanım yapılan gün başına 9,90 TL ücret alınıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.