Vodafone Çiftçi Kulübü Tırı 500 Gündür Yollarda!

Vodafone Çiftçi Kulübü hizmetleri kapsamında Anadolu’nun çeşitli kentlerini dolaşarak çiftçilere eğitim veren “Vodafone Çiftçi Tırı”, gezici Tır çalışmaları içinde bir rekora imza attı.

Vodafone, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı himayesinde kurulan sosyal bir iş modeli olarak hayata geçirdiği Vodafone Çiftçi Kulübü kapsamında sunduğu hizmetler arasında en önemlilerinden biri olan “Vodafone Çiftçi Tırı”, Türkiye’nin dört bir yanındaki çiftçileri bilinçlendirmek üzere çıktığı yolculukta bir rekor kırarak 500 günü geride bıraktı.

Çiftçileri köylerinde ziyaret ederek, mobil teknolojiler aracılığıyla iş yapma süreçlerinin nasıl kolaylaştırılabileceğine ve daha etkin hale getirilebileceğine dair bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiren Vodafone Çiftçi Tırı, aynı zamanda tarımla ilgili temel konularda da bilgi artırıcı eğitimler veriyor.

36 il, 128.120 kilometre yol!

Çalışmalarına 6 Ekim 2010’da Diyarbakır’ın Cumhuriyet Köyü’nden yola çıkarak başlayan Vodafone Çiftçi Tırı, bugüne kadar 36 ili ve 178 beldeyi ziyaret etti; 25 fuar ve festivale katıldı ve 53 kuruluşla işbirliği yaptı. Bu faaliyetler sırasında toplam 128.120 kilometre yol yapan aracı, 3 milyon 748 bin kişi ziyaret etti. Eğitim verilen çiftçi sayısı ise 115.314 oldu.

Mobil iletişimin ve teknolojinin en son olanaklarıyla donatılan Tır’da 50 kişinin oturabileceği ısıtmalı alan bulunuyor. 500 gündür Anadolu’yu dolaşmakta olan Tır, benzer faaliyetlerle kıyaslandığında süre uzunluğu açısından yeni bir rekora imza atmış bulunuyor.

Erciş’te depremzedelere de hizmet verdi

Vodafone, Van depreminden sonra hızla “afet yönetim programı”nı devreye alarak bölgenin yardımına koştu. Depremin ardından Van’ın Erciş ilçesinde konuşlanan ve ‘Ücretsiz İletişim İstasyonu’ olarak yeniden düzenlenen Vodafone Çiftçi Tırı, bölgedeki iletişim ağlarının güçlendirilmesi çalışmalarına destek sağladı. Yakınlarına internet ve telefonla ulaşmaya çalışan depremzedeler Tır’a akın ederek durumları hakkında bilgi verirken, internet aracılığıyla görüntülü konuşma imkânı buldular.

Deprem Koordinasyon Valiliği ve Erciş Kaymakamlığı 23 bin 500 kişiye mesaj yolu ile bilgi verdi. Çalışmalar sırasında 35 bin kişiye ücretsiz konuşma, 10 bin kişiye ücretsiz internet, 31 bin 200 telefona ücretsiz şarj hizmeti sunuldu. Vodafone’un Erciş Afet Koordinasyonundaki telefon cihazları, hatları ve internet hizmetleri halen devam ediyor.

One Response to "Vodafone Çiftçi Kulübü Tırı 500 Gündür Yollarda!"

  1. Pingback: Tarımsal Pazarlama Ekibi 2012`de neler yaptı | Tülin Akın

Leave a Reply

Your email address will not be published.