Veri Yönetiminde Yeni Bir Çağ Açıyor

Türkiye’de DATACORE Bilgi Sistemleri tarafından temsil edilen “Yedekleme ve Kurtarma, E-mail ve Dosya Arşivleme, Tekilleştirme, Replikasyon ve SRM” alanlarında faaliyet gösteren firma Commvault, Simpana 10 Veri Yönetim Platformunu piyasaya sundu.

 

CommVault’un tekil veri yönetimi yazılım platformu olan Simpana  10 ile, işletmelerin verilerini bir ölçü ile korumaları ve yönetmeleri için üst düzey bir adım atmalarına imkan tanıyor.

Simpana platformu, konsolide edilmiş sanal bir ContentStore (İçerik Deposu) havuzunu kullanarak işletmelerin cihaz ve konumlar üzerinden veri analiz etmek, çoğaltmak, korumak, arşivlemek ve aramak için münferit olarak lisanslanmış modüllerden oluşmaktadır. Simpana 10; risk, idari giderler ve destek maliyetlerini azaltacak 300’ün üzerinde yeni özellikle beraber piyasaya sunulmuştur. CommVault’a göre, Simpana 10’un yeni şebeke bazlı yapısı ve paralel veri tekilleştirmesi, platformun potansiyel performansını ve ölçeğini ikiye katlamaktadır.

comvault

Commvault Simpana v10 artık, BT yardımı veya dış hizmetler olmaksızın, kullanıcıların bir web konsolu , akıllı telefon ve tabletler ile Edge mobil uygulamalar üzerinden ContentStore içerisindeki dosya ve evraklarda arama yapabilmesini, bunları indirebilmesine ve geri yükleyebilmesine imkan tanıyor. Yeni CommVault Monitör uygulamasını kullanarak yöneticiler de raporlara kolayca ulaşabilir ve görevleri sorunsuzca yönetebilecekler.

Geliştirilen iş akış otomasyonu tekrarlayan görevleri yönetmek için sürükle-bırak fonksiyonelliği sağlarken, yeni felaket kurtarma fonksiyonelliği ile herhangi bir sanal makine içerisindeki yedeklerin kurtarılmasını sağlamak için tekilleştirilen veri kopyalarını herhangi bir saklama hedefine kopyalamaktadır. CommVault; felaket kurtarma, Snapshot yönetimi, sanal sunucu koruması, veri sınıflandırma &  arşivleme tasarımı için yeni danışmanlık & profesyonel hizmetler, rol-bazlı eğitim teklifleri ve destek programları da lanse etmiştir.

Türkiye’de; Finans, Telekomünikasyon, Üretim, Hizmet, Savunma ve Kamu başta olmak üzere bir çok sektörde uçtan uca entegre Kurumsal Veri Yönetimi gerçekleştiren  DATACORE,  çözüm kümesi içerisinde Commvault Simpana’nın yeni versiyonu olan 10 ile; Yedekleme, Tekilleştirme ve Arşiv çözümüne yeni bir bakış açısı kazandırıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.