Vakıfbank Mobil Güvenlik Teknolojilerinde KOBIL’i Seçti!

BT güvenliği çözümleri sunan KOBIL, finans sektöründe 60. yılına yaklaşan Vakıfbank ile sürdürdüğü köklü işbirliğini yepyeni bir boyuta taşıdı.  

Vakıfbank, veri ve dijital kimlik sektöründe yenilikçi güvenlik çözümlerinin üreticisi KOBIL ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında, KOBIL’in özellikle mobil platformlara (iOS, Android) yönelik sunduğu Application Security Technology (AST) çözümünü kullanacak. AST çözümü, mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM, telefon bankacılığı gibi tüm alternatif kanallarda müşteri güvenliğini artıran bir altyapı sunuyor.

Vakıfbank güvenlik altyapısını yeni nesil teknolojiyle donatacak

Başta İsviçre ve Almanya olmak üzere yurt dışındaki birçok bankanın işlem güvenliğini sağlayan AST çözümünün benzerlerinden en önemli farkı, güvenlik işlemlerin çoğunluğunu otomatik olarak temin ederek son kullanıcıya kolaylık sağlaması. AST çözümü bankaların internet sitelerini ve mobil uygulamalarını çift faktörlü kimlik doğrulamasına ek olarak yazılım güvenlik katmanıyla da güvence altına alıyor. Böylelikle müşteriler ortak kullanıma açık bilgisayarlarda ya da güvenlik duvarının bulunmadığı akıllı telefonlarda da işlem yaparken siber hırsızlık riskiyle karşı karşıya kalmıyor. iPhone, iPad, Android, Windows 8 PC’lerde çalışabilen çözüm, güvenliği otomatik olarak sağlayarak son kullanıcının olası endişelerini gideriyor ve müşteri memnuniyetini artırarak bankalara büyük fayda sağlıyor. Uzaktan güvenli güncelleme özelliği ile geleceğin tehditlerine karşı da savunma mekanizması oluşturan çözüm, bu yılsonuna kadar Vakıfbank müşterilerinin kullanımına sunulacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.