Türkiye’nin İlk ve Tek Hosting Festivali Yapıldı

Türkiye’de hosting (internet sitesini belirli bir alanda barındırma hizmeti) sektörünü güçlendirmek, sektör standartlarını sağlamlaştırmak ve sektörün sorunlarını tartışmak amaçlarıyla, Selçuk Saraç’ın moderasyonunda düzenlenen Hosting Festivali 21 Haziran Cumartesi günü İstanbul Point Hotel Barbaros’ta yapıldı.

Hosting sektörünün paydaşlarını bir araya getirerek bilgi paylaşımı yaratmayı hedefleyen etkinlik, ürettiği katma değerle Türkiye ekonomisine sağladığı katkı açısından büyük önem taşıyan hosting sektörünü gündeme taşıdı. Hosting sektörünün uzman isimlerinden Selçuk Saraç’ın moderasyonu altında yapılan etkinlikte sektörün sorunları, yasal mevzuatı, dinamikleri, standartları ve geleceği uluslararası ölçekte karşılaştırmalarla birlikte masaya yatırıldı.

Etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen Selçuk Saraç şu açıklamaları yaptı: “Sektörün büyük, orta ve küçük ölçekli şirketlerinden paydaşlar ve 100’ü aşkın hosting şirket yetkilisi olmak üzere 400’e yakın kişiyi Hosting Festivali’nde ağırladık. Etkileşimin son derece yüksek olduğu bir ortamda, hosting konusunda uzman isimlere merak edilen tüm soruların sorulabildiği bir etkinliğe imza attığımızı düşünüyorum. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Hosting Festivali önümüzdeki yıllarda daha da geniş bir katılımcı kitlesi ve uzman konuklarıyla hosting sektörünün geleceğine yönelik yol haritalarının oluşturulması rolünü üstlenecektir.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.