“Türkiye’de Başarılı Olan Girişimci İngiltere’de Başarılı Olur”

Musion Türkiye ile Türkiye’ye hologram teknolojilerini getiren genç girişimci Murat Günenç, yurtdışında girişim yapmak isteyenlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) tarafından, Birleşik Krallık ile Türkiye arasındaki ticaret ve yatırımı desteklemek amacıyla yürütülen GREAT kampanyası kapsamında Türk teknoloji şirketlerinin sunum yaptığı toplantıda Map Global Vizyon AŞ ve Musion Türkiye gibi şirketlerin kurucusu ve yatırımcı ortağı Murat Günenç önemli mesajlar verdi.

İlk etapta profesyonel olarak çalıştığı Londra’da bulunduğu 15 yıl içerisinde 3 farklı alanda yatırım yapan Günenç, 2013 yılında bu yatırımlarından bir tanesi olan Musion’u Türkiye’ye getirdi.

Dünyada 3 boyutlu efekt ve gösteri teknolojilerinin en yaratıcı patentlerini elinde tutan Musion, Michael Jakson’un öldükten sonra hayata geçirilen müzik videosu ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin 1.400’den fazla noktada gerçekleştirdiği hologram mitingler ile dünya gündemine oturdu.

Günenç : “İngiltere’de İş Kurmak Kolay”

Türkiye’deki eğitim hayatı sonrasında İngiltere’de çok uluslu şirketlerde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Günenç; “Bir noktadan itibaren kendi girişimimi oluşturma fikri oluştu. O anda cesaret göstererek kendi girişimimi başlattım. Doğru iletişim, doğru zaman ve doğru iş ortakları oluştuğunda başarıyı elde etmeniz kolay oluyor. Şu anda 3 farklı şirketle faaliyet gösteriyorum. Türkiye’de de Musion hologram teknolojileri başta olmak üzere faaliyetlerimiz 2013 yılında başladı. Her iki ülkeyi de göz önüne alacak olursak Türkiye’de başarılı olan girişimci İngiltere’de de başarılı olur diye düşünüyorum. Her iki ülkenin gerçekleri birbirinden farklı olsa da girişimci için başarının yolu benzer” dedi.

Yöneticiliğini İngiliz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Uğur’un yaptığı etkinlikte tüm sunumlar Musion tarafından oluşturulan hologram şeklinde sunulurken ayrıca bir hologram gösterisi de yapıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.