Türk Telekom International’a BAKUTEL 2016’da Büyük İlgi

Türk Telekom’un toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International, Azerbaycan’da düzenlenen 22’nci BAKUTEL 2016 Uluslararası Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri Fuarı’na katıldı. Türk Telekom International’ın, güçlü bölgesel fiber omurgası ve uluslararası konsorsiyum üyelikleri sayesinde kurumlara sunduğu ayrıcalıklı ve katma değerli altyapı çözümleri, fuar katılımcılarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Fuarın açılışına katılan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan İletişim ve Yüksek Teknolojiler Bakanı Ramin Guluzade ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da Türk Telekom International standını ziyaret etti.

 Türk Telekom’un uluslararası toptan ses ve veri faaliyetlerinden sorumlu iştiraki Türk Telekom International, 29 Kasım – 2 Aralık 2016 tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen BAKUTEL 2016 22. Azerbaycan Uluslararası Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri Fuarı’na katılarak kurumlara sunduğu ayrıcalıklı ve katma değerli altyapı çözümlerini tanıttı. Teknoloji dünyasının öncü şirketlerinin katıldığı, özellikle Avrasya bölgesine hitap eden ve Azerbaycan İletişim ve Yüksek Teknolojiler Bakanlığı tarafından desteklenen Fuar kapsamında düzenlenen etkinliklerde önemli görüşmeler gerçekleştirildi.

Türk Telekom’un uluslararası gücü öne çıktı

Fuarın açılış günü Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Türk Telekom International standına uğrayarak sergilenen çözümler hakkında bilgi aldı.

Fuarda Ulaştırma, Denizcilk ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan ve Azerbaycan İletişim ve Yüksek Teknolojiler Bakanı Ramin Guluzade ve üst düzey yetkililerin katılımıyla gerçekleştirilen temaslarda Türk Telekom’un öncülüğünde başlatılan ve “fiber ipek yolu” olarak da bilinen TASIM (Trans-Avrasya Super Bilgi Otoyolu) projesinin en kısa sürede hayata geçirilmesi konusunda mutabakata varıldı.

bakutel_aliyev

BAKUTEL 2016’da Azin Telecom Başdirektörü Leyla Memmedova ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan ve BTK üyeleri ile Türk Telekom Toptan Müşteri İş Birimi Başkanı Yavuz Yıldırım ve üst düzey yöneticilerin katılımıyla, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ses iletişim kalitesinin daha yüksek seviyelere taşınması için görüşmeler yapıldı.

“Türkiye’nin telekomünikasyon köprüsü ve veri kavşağı haline gelmesi için çalışıyoruz”

Türk Telekom International CEO’su Mehmet C. Toros, BAKUTEL ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Türk Telekom’un uluslararası toptan ses ve veri altyapı satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu şirketi olarak hedefimiz, Türk Telekom’un vizyonuna hizmet ederek ülkemizi bölgenin veri üssü yapmak. 40 bin kilometreyi geçen fiber-optik yurtdışı ağ omurgamız ile Türkiye’nin Avrupa ile Asya arasında bir telekomünikasyon köprüsü ve veri kavşağı haline gelmesi ve küresel konumunu daha da güçlendirmesi için çalışıyoruz. Bizim için Avrasya bölgesindeki potansiyel ve mevcut uluslararası müşterilerle buluşmak ve yeni fırsatlar yakalamak için önemli bir platform niteliğinde olan BAKUTEL 2016’daönemli temaslarda bulunarak farklı ülkelerdeki yeni işbirliği olanaklarını masaya yatırdık. Türk Telekom International, Türkiye’nin gücünü global arenada göstermeye devam edecek” dedi.

Fuar ziyaretçileri, Türk Telekom International standında şirketin Orta ve Doğu Avrupa, Türkiye, Orta Doğu ve Kafkaslar bölgelerini de içine alan 40’tan fazla ülkede operatörlere, alternatif taşıyıcılara, mobil operatörlere, kablo TV şirketlerine, internet servis sağlayıcılara ve diğer kurumsal müşterilere sunduğu çözümler hakkında bilgi edinme fırsatı buldu. Türk Telekom International, Fuar boyunca uluslararası katılımcıların ilgi odağı oldu.

tti-bakutel-fuar-3

 

Türk Telekom Grubu hakkında:  

175 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon şirketidir. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, sabit ses ve genişbant ile TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

Türk Telekom Grubu Şirketleri , “Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” olarak mobil, sabit ses ve genişbant ile TV hizmetlerini sunmaktadır. Türk Telekom Grubu Şirketleri bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağına ve zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. 30 Eylül 2016 itibarıyla 12,9 milyon sabit erişim hattı, 8,4 milyon genişbant ve 18,4 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu Şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 32.769 çalışanıyla hizmet vermektedir.

tti-bakutel-fuar1

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti , IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı  Net Ekran Şirketleri, yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100’üne sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.