Trend Micro Bulut Güvenliğinde Çıtayı Yükseltiyor

Trend Micro ve VMware iş birliği sayesinde melez bulut alt yapılarının güvenliğini sağlamak artık çocuk oyuncağı olacak. Trend Micro, VMware vCloud Hybrid Service’e özel ileri düzeyde güvenlik çözümleri sunacak.

Trend Micro ve sanallaştırma konusunda dünya lideri VMware uzun zamandır süren iş ortaklıklarını daha da geliştiriyor. Trend Micro yaptığı duyuruyla yerinde ve özel olarak kurulan bulut altyapılarında güvenliği sağlamak için VMware’in vCloud Hybrid Service altyapısına ileri seviye güvenlik çözümleri sunacağını belirtti. Bu sayede Trend Micro’nun Deep Security çözümü ile fiziksel ve sanal ortamlarla birlikte bulut altyapılarında güvenlik kontrolleri ve ilkelerinin yönetilmesi konusunda maliyet düşürücü ve kolaylaştırıcı bir hizmet sağlanabilecek.

Deep Security çözümünün VMware vCloud Director ve diğer VMware ürünleri ile çalışma kabiliyeti ve güvenlik potansiyeli çok daha ileri seviyeye getirildi. Konu ile ilgili bilgi veren Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Teknik Müdürü İbrahim Eskiocak şunları söyledi:

“Deep Security, yeni nesil Vmware NSX veri merkezi yapısını destekliyor. Aynı zamanda Vmware NSX Platform ile tam uyumlu ve sertifikalı şekilde çalışıyor. Deep Security ile sistem yöneticileri bulut altyapısı ve veri merkezi üzerindeki sanal makinelerin otomatik olarak tanınmasını sağlayarak bu makinelere temel güvenlik politikalarının her hangi bir iş yükü yaratılmadan uygulanmasını sağlayabilecekler. Deep Security’nin sanal makineler için güvenlik kalkanı fonksiyonu sunan sanal yama uygulaması ile yama yönetimi alanındaki iş yükleri de azaltılacak”

Trend Micro’nun bulut ve veri merkezi konularındaki rakipsiz çözümü Deep Security, sanallaştırma ve bulut altyapılarında yüksek oranda yatırım geri dönüş değeri sağlıyor. Bunun yanında yüksek güvenlik katmanı, sızıntı denetimi ve engellenmesi, zararlı yazılım takibi, bütünlük denetimi, açık nokta denetimi, güvenlik duvarı ve SSL gibi hizmetler sunuyor.

Trend Micro Deep Security, çoklu bütünleşik modülleri ve katmanları birlikte çalıştırarak veri, sunucu ve uygulama güvenliğini en üst seviyede sağlıyor. Vmware NSX, vCloud Director vCenter yönetim platformlarına aynı anda entegre olabiliyor. Uygulamalar ve sunucu sayıları dinamik ve hızlı bir şekilde arttığında otomatik uyguladığı güvenlik politikalarıyla güvenliği sağlayarak sistem yöneticilerinin iş yükünü azaltıyor. Bu tam otomatik entegrasyon ile ajansız olarak Hypervisor katmanında sağlanması da en az üç katına kadar daha iyi performans ve iyi bir sanallaştırma oranını beraberinde getiriyor.

Trend Micro’nun Deep Security çözümü, sunduğu güvenlik özellikleri ile fiziksel, özel sanal bulut veri merkezi yapılarını tek bir yerden yönetebilme avantajı sağlıyor. Bununla beraber, SaaS hizmeti olarak alınan sunucu ve uygulama güvenliği içinde geçerli olması ve yönetiminin son kullanıcıya verilebiliyor olması büyük teknik avantajlar sağlıyor. Dolayısı ile Deep Security, SaaS hizmeti sağlayan servis sağlayıcıları için ve bu hizmeti kullanan müşteriler için öncelikli tercih olmaya devam ediyor. Aynı zamanda günümüzde SaaS hizmeti alındığında veri güvenliğini sağlamak ve zorunlu regülasyonlara uyum noktasında, veri şifreleme özelliği sağlayan Trend Micro Secure Cloud ile entegre çözümü barındırıyor. Bu entegrasyon sayesinde SaaS hizmeti alan kurum yada kişiler kendi veri merkezlerinde sağladıkları veri güvenlik seviyesini kolayca sağlayabiliyorlar.

Deep Security, SaaS hizmeti olarak barındırılan yada kurumun, fiziksel ya da Vmware sanallaştırma yapısında çalışan web tabanlı uygulamaların, güvenlik zafiyetlerini tarayan, dayanıklılık testi yapan ve bunları raporlayan Deep Security for WebApp ile de entegrasyon sağlıyor. Bu entegrasyon sayesinde, günümüzde yoğunlukta kullanılan web tabanlı uygulamalarında güvenlik risklerini ortaya çıkarmak ve bunların kapatılması için bütünleşik ve merkezi bir çözüm olarak sunuluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.