Teknoklima, Workcube ile ERP’ye Geçiyor

10 yılı aşkın süredir iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren Samsung Türkiye klima sistemleri distribütörü Teknoklima, Workcube ERP ile süreçlerini yeniden yapılandırarak daha kurumsal ve raporlanabilir bir işletme olmayı hedefliyor.

Samsung Klima Distribütörü Teknoklima ürün gruplarının Türkiye genelindeki satış ve servis hizmetlerine ilişkin tüm işlemlerini merkezi bir yapıda yöneteceği Workcube ERP uygulamaları kapsamında intranet, varlık yönetimi, kota planlama, fırsat-ziyaret-teklif -satış- sözleşme-sipariş, call center, kampanya, satın alma, ürün, proje, hak ediş, servis, fatura, finans, bütçe&masraf, sabit kıymetler, muhasebe, IK ve B2B&B2C ve PDA Portal yönetimi yer alıyor.

workcube erp teknoklima bülteni_gorsel2

Proje bazlı çalışmalar yürüten Teknoklima, bayileri de dahil olmak üzere yürüttüğü tüm projeleri adım adım  Workcube Proje Yönetimi üzerinden takip edeceği gibi keşif ve malzeme ihtiyaç planlama aşamalarını da projeyle ilişkili olarak kayıt altına alabilecek. Bu yapı sayesinde firma, projelerini anlık olarak izleyip, hızlı ve kolay raporlayabilecek.

Workcube’ün ürün yönetimi uygulamalarının da hayata geçirileceği proje ile firma ürünlerine ait tüm görsel ve teknik dokümanlarını Dijital Arşiv uygulaması altında ürünle ilişkili olarak kayıt altına alıp, sahadaki personelin bu bilgilere ihtiyaç halinde anında ulaşabilmesini sağlayacak.

Montaj sonrası teknik servis işlemlerini de sistemden otomatik olarak yönetecek olan Teknoklima, ERP üzerinden çalışan, iş ortaklarına yönelik B2B portalini de hayata geçirecek. Bayi ve müşterilerinin sipariş, fatura gibi operasyonel işlemlerini yöneteceği portalde ayrıca hesap ekstresi, fatura detayı, duyuru ve diğer kurumsal bilgiler de yer alacak. Portal üzerinde yer alacak diğer bir uygulama da online ödeme sistemi. Dileyen müşterilerin ödeme işlemlerini online olarak yapabileceği portal sayesinde firma tüm bayi işlemlerini merkez ofis tarafından anlık olarak takip edilebilecek.

Organizasyon Planlama – Çalışan Bilgi Yönetimi – Rol Planlama – Bordro & Özlük İşlemleri – Organizasyon Planlama – İçerik Yönetimi – Kurumsal Intranet Yönetimi – Kurumsal Kariyer Portal Yönetimi – 360º Performans Yönetimi – İşe Alma Yönetimi – Analiz ve Raporlama ve Eğitim Yönetimi uygulamalarının devreye alınmasıyla birlikte firma IK sürecini de Workcube üzerinde sistematik bir şekilde yönetmeye başlayacak.

Bütçe yönetimini de ERP sistemine geçirecek olan firma, bu uygulamayla yıllık hedeflerinin anlık gerçekleşme durumlarını sistemden takip edebilir hale geleceğinden, bütçelerde oluşacak herhangi bir sapma durumunda acil önlem alabileceği bir kontrol mekanizmasına sahip olacak.

Projenin önemli uygulamalarından birisi de Workcube ERP ile entegre çalışan PDA uygulaması. Firma diğer süreçlerle ilişkili çalışacak PDA uygulamasıyla depo hareketlerini anlık olarak izleyebileceği gibi depolarla diğer bölümler arasındaki koordinasyonu sağlayarak depo yönetimini güçlendirecek.

One Response to "Teknoklima, Workcube ile ERP’ye Geçiyor"

  1. murat özanlar   12 Haziran 2013 at 11:15

    Tebrikler,başarılar.

    Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published.