Software AG Teknoloji İnovasyon Ödülü Kazandı

Software AG, Akıllı İş Operasyonları (Intelligent Business Operations – IBO) çözümüyle bağımsız araştırma kuruluşu Ventana Research tarafından Teknoloji İnovasyonu 2014 ödülüne layık görüldü. Ödüllü Software AG çözümü, CIO’ların büyük veri yönetiminde gerçek zamanlı içgörüler elde ederek daha etkili iş kararları almalarını sağlıyor.

Software AG’nin Intelligent Business Operations (IBO) çözümü Ventana Research tarafından yapılan kapsamlı sektörel değerlendirme sonunda Bilişim Teknolojileri’nden (BT) Sorumlu Genel Müdür (CIO) kategorisi altında Akıllı İş Operasyonları ve Büyük Veri odaklı Teknoloji İnovasyonu 2014 ödülünü almaya hak kazandı. Teknoloji İnovasyonu Ödülleri, iş ve BT süreçlerine önemli katkılarda bulunan ve bu alanlarda kayda değer yenilikçi çözümler sunan teknoloji sağlayıcılarını belirlemek amacıyla düzenleniyor.

Software AG’nin IBO çözümü, farklı ve birbirinden bağımsız veri kaynaklarından gelen bilgileri daha görünür kılarken, aynı zamanda BT yöneticilerinin bu verileri gerçek zamanlı olarak işlemeye uygun içgörüler olarak değerlendirmesini ve daha etkili iş kararları almasını sağlıyor. Ödüllü IBO çözümü, Apama Veri Akış Analitiği (Apama Streaming Analytics), webMethods Operasyonel Zekâ (webMethods Operational Intelligence) ve Terracotta Bellek İçi Veri Yönetimi (Terracotta In-Memory Data Management) gibi sınıfının en iyisi yazılım platformlarıyla birlikte sunuluyor.

software ag

CIO’ların daha kritik içgörüler elde edebilecek sistemler geliştirme konusunda büyük bir baskı altında olduğunu dile getiren Software AG Pazarlama Bölüm Başkanı Dr. John Bates ise, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Günümüzde fiziksel ortamdaki cihazların ve makinelerin her geçen gün birbirine daha fazla bağlanması, bize daha kolay veri toplama ve iletişim imkânı sunarken, aynı zamanda büyük bir veri patlamasına da neden oluyor. Müşterilerimiz ise, IBO çözümümüz sayesinde gerçek zamanlı içgörüleri doğru zamanda işleyip aksiyona dönüştürebiliyor. Bu da onlara her seferinde doğru kararlar aldıkları yeni iş fırsatları sunuyor ve operasyonlarını iyileştirerek riskleri en aza indirgemelerini sağlıyor.”

Software AG, IBO çözümünün yanı sıra, CIO’ların şirket sınırları içindeki ve buluttaki birbirinden farklı yazılımları kesintisiz bir şekilde birbirine bağlamayı sağlayan webMethods Integration Suite adlı entegrasyon platformunu da müşterilerine sunuyor. Bu çözüm, CIO’ların A2A, B2B, B2C, Mobil, Büyük Veri, Bulut ve sosyal medya uygulamalarını tek bir platformda bir araya getirmelerine olanak tanıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.