SES, LUCID Online Video Platformunu (OVP) Piyasaya Sundu

Uydu ve yayıncılık konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan SES, yeni bir ürün olarak LUCID online video platformunu (OVP) piyasaya sundu.

LUCID OVP

SES Platform Hizmetleri, yeni bir ürün olarak LUCID online video platformunu (OVP) piyasaya sundu. Bu çözüm; bir Internet TV kanalı kurmak, Video İşleme (İçerik Kullanımı, Yönetimi ve Kodlaması, Kod Çevrimi, DRM Entegrasyonu ve Playout dahil olmak üzere); esnek iş modellerinin (SVoD, TVoD gibi) desteği ile Parasallaşma Hizmetleri; hem ezgisel hem de kolay kullanımlı bir Kullanıcı Arabirimi (iOS ve Android için) olan Uygulamalar ile IP Kutusu için HTML5 gerçekleştirilmesi gibi talebe dayalı hizmetler dahil, müşterinin kendi online videosunu sunması için gerekli yapı taşlarından oluşmaktadır.

LUCID OVP, SES Platformu Hizmetleri’ne ait yeni “Medya Araç Kutusu” kavramının ayrılmaz bir parçasıdır. Medya Araç Kutusu, görsel-işitsel içeriğin optimal dağıtımı için hepsi birarada olan modüler bir çözümdür. Doğrusal dağıtımdan, talebe bağlı her türlü hizmet çeşidine, tüm teknolojik yönleri son derece esnek ve ölçeklenebilir bir şekilde kapsarken, müşteriler için teknik karmaşıklığı azaltır ve böylece müşterinin asıl işine odaklanabilmesi için fırsat yaratır. Linear TV Streaming (Doğrusal TV Duraksız İşlemi), Catch-up TV (Yakala ve İzle TV) ve talebe bağlı video (VoD) sistemlerinin hepsini, tek bir güçlü online video platformunda birleştiren LUCID OVP, operasyonlarını optimize edip, abonelerini artırmak isteyen Platformu Operatörleri, Yayıncılar ve OTT-Oyuncuları için, eksiksiz, lansmana hazır, uçtan uca çok yönlü bir çözümdür.

Bu çözüm, platform operatörlerinin bir online video ile video stratejilerini tamamlamak için çoklu ekran kullanıcı deneyimi yaratmalarına yardımcı olur. Ayrıca, yayıncılar ve içerik sağlayıcılar, kolaylıkla ve hızlı bir şekilde, yeni müşteri gruplarına hitap etmek için, kısaca DTH olarak bilinen Direct-to-Home (Doğrudan Eve Servis) hizmetlerine ek olarak online video hizmeti kurabilirler. SES Platform Hizmetleri’nin Çözüm Yönetim Kıdemli Müdürü Daniel Kiessling konuyla ilgili şunları söylüyor: “Birçok yayıncı için, doğrusal TV programları yayını artık yeterli değildir. İnsanlar artık çok daha fazla online ve mobil içeriği izliyorlar. LUCID OVP, başlamaya hazır iş akışları ve ‘kutunun dışındaki’ özellikleriyle, hızlı pazarlama sağlar ve müşterilerimizin her yerde, her cihazda daha çok izleyici ve müşteriye ulaşmasına imkan tanır. SES Platform Hizmetleri, arka uç hizmetleri konusunda lider bir sağlayıcı olmuştur ve artık büyük bir kullanıcı deneyimi yaratmak için, ön uç hizmetleri konusunda müşterilerimize her şeyi sunabiliyoruz.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.