SES, İskandinavya’daki İlk Ultra HD Kanalını 5 Derece Doğuda Yayına Geçirecek

SES Viasat’ın ilk Ultra HD kanalı yayın için SES kapasitesini kullanacağını duyurdu. Viasat Ultra HD adını taşıyan bu yeni kanal yaz mevsimi sonunda, 5 derece Doğu’daki SES-5 uydusu aracılığıyla İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya’da yayına başlayacak.

SES7707

Viasat’ın yeni Ultra HD set üstü kutusu (yaz aylarında başlayacak) ve Ultra HD ekranına sahip Viasat müşterileri, spor olaylarını çok daha detaylı izlerken ve tıpkı gerçek yaşam deneyimi gibi yakından hissedebilecekler. Uydu üzerinden yayınlanacak olan dünyanın ilk Ultra HD spor kanalı, Şampiyonlar Ligi’nin maçlarının canlı yayınları ve özellikle Ultra HD üretilmiş olan MTG portföyünden seçmeler gibi çok sayıda seçkin spor organizasyonlarını izleyiciyle buluşturacak. Viasat Ultra HD’nin de eklenmesiyle SES, dünya çapında uydu aracılığıyla bu formatta yayın yapan tüm kanalların % 46’sını temsil ederek, toplam 24 Ultra HD kanalın (test kanalları ve bölgesel sürümleri dahil) yayınını gerçekleştiriyor olacak. Sayıları 2.300’ü aşan HD kanallarla, dünyanın en büyük HD portföyüne sahip SES, dünya çapındaki tüm HD/Ultra HD uydu kanallarının % 27’sinin yayınını sağlıyor.

“Viasat, 20 yılı aşkın bir süredir, yaklaşık 230 kanalının yayınlarında SES hizmetlerine güvenmektedir,” diyen SES Ticari Operasyonlar Başkanı Ferdinand Kayser sözlerine şöyle devam etti: “Sporun her zaman, Ultra HD için önemli bir itici güç olduğu tahmin edilmiştir ve bizler de Viasat ile birlikte, yeni nesil görüntüleme deneyimini ileriye taşımada attığımız adımdan dolayı mutluyuz. Gelecekte çok daha fazla Ultra HD kanalın yayına geçmesi beklenirken uydu, bu yeni ve gelişmiş görüntüleme deneyimini sunmak için en uygun altyapı olmaya devam edecektir.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.