SAP Türkiye Satış Destek Organizasyonu’nda Yeni Yapılanma

SAP’de teknoloji ve inovasyon atılımı devam ediyor

SAP Türkiye, sunduğu yenilikçi uygulama ve çözümler ile şirketlerin büyümelerine destek olma hedefini bir adım öteye taşıyor. Inovasyon ve endüstriye özel çözümler sunma yaklaşımı ile müşterilerine daha yoğun odaklanarak hizmet vermeyi amaçlayan SAP, 2014’e yönelik stratejileri çerçevesinde yeni atamalara imza attı. Bu kapsamda, SAP Türkiye’nin çözüm yönetimi organizasyonundaki iki önemli direktörlük görevine Ahmet Engin Tekin ve Özgür Odabaşıoğlu getirildi.

 Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP, teknoloji çözümleri ve yenilikçilik alanındaki liderliğini Türkiye’de de sürdürerek, Satış Destek organizasyonunu SAP’nin global yapısına paralel olarak yeniden düzenledi. Bilgi teknolojileri ile inovasyonu artırmayı şirketlerin önceliği haline getirmeyi hedefleyen SAP Türkiye, Satış Destek içerisinde yer alan Teknoloji ve Inovasyon organizasyonunun başına Ahmet Engin Tekin’i, Uygulama ve Endüstriler organizasyonun başına Özgür Odabaşıoğlu’nu getirdi.

2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olan Ahmet Engin Tekin, yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Yönetimi bölümünde tamamladı. Kariyerinde 2005-2010 yılları arasında İngiltere’de IBM ve Accenture gibi firmalarda takım liderliği ve yöneticilik yapan Tekin, 2010 yılından bu yana bünyesinde bulunduğu SAP Türkiye’de sırasıyla Çözüm Yöneticisi ve Satış Yöneticisi olarak görev aldı.

1994 yılında Kurucu Ortak olarak ASU Yazılım’da çalışma hayatına başlayan Özgür Odabaşıoğlu IT sektöründe Elikasu ve Itelligence bünyesinde yönetici pozisyonlarında kariyerine devam etti. Türki cumhuriyetler, Doğu Avrupa ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede önemli projelere imza attı. Elektrik dağıtım ve bankacılık konusunda inovatif projeleri Tübitak destekleri ve patentler ile ödüllendirildi.  2012 yılından bu yana SAP Türkiye bünyesinde Satış Yöneticisi olarak görev aldı.

SAP Türkiye, bu atamalarla birlikte satış destek organizasyonunda “Teknoloji ve Inovasyon” ve “Endüstri ve Uygulamalar” olarak iki ayrı uzmanlığa odaklanıyor. “Teknoloji ve İnovasyon” grubu; kurumlar için veri yönetimi, iş analitiği ve mobil teknolojiler ile çözümler geliştirmenin yanı sıra, Üniversite ve Start-up firmalar ile iş birliktelikleri oluşturacak ve girişimciliği destekleyen inovatif projeler de geliştirecek. “Endüstri ve Uygulamalar” grubu ise uzmanlık sahibi olduğu endüstriyel çözümler, bulut bilişim ve iş birimi çözümlerini hayata geçirecek.

Son yıllarda özellikle bellek içi teknolojiler, büyük veri, nesnelerin interneti (internet of things) ve öngörüye dayalı analizler gibi konularda yatırımlarını, başarı hikayelerine dönüştüren SAP, Ahmet Engin Tekin ve Özgür Odabaşıoğlu’nun liderliğinde endüstri uzmanlığını, yeni nesil teknolojileri ve design thinking – tasarım odaklı düşünce tekniğini kullanarak,  kurumların inovasyon ve büyüme ihtiyaçlarını destekleyerek verimlilik ve rekabetçilik artışı sağlamayı hedefliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.