Samsung ve Oracle, İşletmelere Özel Bulut Altyapısı Sunuyor

Samsung ve Oracle artık işletmelerin günümüzün modern iş ortamını benimsemelerini ve işlerini buluta taşımalarını kolaylaştırıyor. Yeniliğin iki lideri, geliştiricilere ve çözüm sağlayıcılara, mobil uygulamalar ve kurumsal çözümler yaratabilecekleri ve sunabilecekleri gelişmiş araçları sağlamak için birlikte çalışıyor ve bu işbirliği sayesinde de profesyoneller, verimlilik ve katılım alanında yepyeni bir mobil fonksiyonalite seviyesine kavuşuyor.

oracle

Samsung ve Oracle, tüm sektörlerdeki müşterilerinin bir yandan mevcut sistemlerinden faydalanırken öte yandan da mobil ve bulut teknolojisinin avantajlarından faydalanabilmelerine, BT altyapılarını modernleştirebilmelerine, kullanıcılarını güçlendirebilmelerine ve daha fazla maliyet verimliliği elde edebilmelerine yardımcı olmak için seçkin sistem entegratörleriyle yakın bir işbirliği halinde çalışıyor. İki şirket ayrıca müşterilerinin kurumsal uygulamalarını, zengin mobil kullanıcı deneyimleriyle modernleştirmelerine yardımcı olmak için de geniş bir Apache Cordova eklentisi ve kod örneği kümesi üzerinde de birlikte çalışıyor. Bu işbirliği de her bir şirketin sektörde en güçlü olduğu yanları bir araya getiriyor: Oracle’ın olağanüstü kalitedeki kurumsal yazılım ve Mobil Bulut çözümleri ve Samsung’un elit cihaz özellikleri.

“Günümüzün mobil ortamında işletmelerin, başarıyı sürdürmeleri ve büyüyebilmeleri için mobile öncelik veren bir stratejiyi uygulamaları kritik önemdedir” diyor Samsung Electronics’te Kurumsal İş Ekibi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Young Kim. “Samsung ve Oracle müşterilerine sadece mobilite konusunda yardımcı olmakla kalmıyor aynı zamanda geliştiricilerin ve çözüm sağlayıcılarının yepyeni bir verimlilik alanına yönlendiren yeni nesil mobil uygulamalar ve hizmetler oluşturmalarına da imkan sağlıyor.”

“Oracle Mobil Bulut Hizmeti ile Samsung’un sektörü tanımlayan cihaz özellikleri sayesinde kurumsal mobiliteyi geliştirmeye ve basitleştirmeye devam ediyor ve işletmelere yepyeni bir performans seviyesi sunuyoruz” diyor Oracle Grup Başkan Yardımcısı Sri Ramanathan.

Mobil Çözümler Sunma
Oracle PartnerNetwork’de (OPN) Altın seviyesinde üye olan ve Samsung Enterprise Alliance iş ortağı olan Auraplayer, Samsung cihazlarından, Oracle Infrastructure ürünlerinden ve Oracle Mobil Bulut Hizmeti’nden faydalanan ve Oracle Forms uygulamalarını mobil hale dönüştüren bir dizi çözüm geliştirmiştir. Bu işbirliği de Jubilee Life Insurance gibi müşteriler için kritik iş ihtiyaçlarını ele alan çözümlerin hızlıca geliştirilmesine imkan tanımıştır.

“Samsung ve Oracle’ın desteği, müşterilerimiz için tamamen mobil çözümlerin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi sürecini hızlandırmamıza yardımcı oldu” diyor Auraplayer’ın CEO’su Mia Urman.  “Samsung donanımlarında yer alan benzersiz özellikler ayrıca AuraPlayer’ın Oracle Forms REST API’leri ile Oracle Mobil Bulut Hizmeti’ni kullanarak birkaç hafta içinde geliştirilebilecek, farklı son kullanıcı deneyimleri oluşturmamıza da yardımcı oldu.”

Samsung ve Oracle, yenilikçi mobil ve Nesnelerin İnterneti kurumsal çözümlerinin geliştirilmesini zenginleştirmek amacıyla bir dizi sistem entegratörü ile birlikte çalışıyor. Geliştirilen bu çözümlerin bazıları ise Barcelona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde sergilenecek. Örneğin:

  • HCL Technologies’in Samsung Gear S2, Oracle IoT Bulut Hizmeti ve Oracle Hizmet Bulutu ile desteklenen ve bu amaçla geliştirilmiş sezgisel bakım çözümü. Bu çözüm, işletmelerin yüksek değere sahip varlıklarının bakım maliyetlerini etkin şekilde düşürmelerine yardımcı olmak amacıyla verilerden bilgi toplamaktadır.
  • Sofbang’in sözleşme yönetimi çözümü ise Samsung Gear S giyilebilir cihazlarından iletilen bildirimlerle sözleşmelerin kapsamlı şekilde yönetilip onaylanabilmesine imkan sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Tüm veriler Samsung’un güçlü KNOX mobil güvenlik platformunca güvenlik altına alınmaktadır.
  • L&T Infotech’in akıllı hizmet çözümüyse varlıkların kullanım ömrünün arttırılmasına, atıl sürenin azaltılmasına ve proaktif bakımın teminine yardımcı olmak amacıyla Samsung tabletleri, akıllı telefonları ve giyilebilir cihazlarıyla harmanlanan Oracle IoT Bulut Hizmeti’nin gücünden faydalanmaktadır.

Mobil Geliştiricileri Etkinleştirme 
Samsung, Oracle Mobile Application Framework ve Oracle JavaScript Extension Toolkit geliştiricilerinin yanısıra Apache Cordova topluluğunu da destekleyen bir dizi genişletilmiş eklenti ile Apache Cordova’ya verdiği desteği arttırmaktadır. Samsung’un Cordova eklentilerinin ilk sürümü geçtiğimiz Ekim ayında kullanıma sunulmaya başlanmıştır.

Oracle Mobil Bulut Hizmeti’nden faydalanan ve aralarında hem Oracle hem de Samsung’un sektöre özel çözümlerinin de yer aldığı kurumsal mobil çözümlerinin örneklerine, Mobil Dünya Kongresi’nde yer verilecektir. Samsung, Salon 6’daki 6A30 standında Oracle ise Salon 3’deki 3B20 standında yer alacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.