Reichle& De-Massari Veri Merkezi Çözümlerini Tanıttı

Elektrik ürünlerinde kalite ve teknoloji açısından dünyanın en büyük üreticileri arasında yer alan EAE Elektrik A.Ş. , gelişmiş kesintisiz güç kaynağı donanımlarıyla kurumsal pazarda öne çıkan Alp Enerji, Fiber ve bakır kabloda Global teknoloji lideri Reichle & De-Massari (R&M), veri merkezlerine yönelik yeni ürünlerini Ankara’da düzenlenen Datacenter Çözümleri Semineri’nde tanıttı.

110 kişinin katılımıyla Ankara Limak Ambassadore Hotel’de düzenlenen etkinlikte; EAE Elektrik Proje & Satış Departmanı Müdürü Erdoğan Demirel ve EAE Otomasyon Pazarlama & Satış Yöneticisi Ercan Çınar, Datacenter Busbar Sistemleri avantaj ve uygulama metotları, LED aydınlatma ve KNX aydınlatma otomasyonu çözümleri hakkında sektöre bilgi verdi. Türkiye’de son teknolojileri pazara ulaştırma bağlamında alanının en önemli buluşmalarından biri olan seminerde, Alp Enerji Enerji Teknik Müdürü Atila Gökler ve Genel Müdür Ekrem Köse gelişmiş enerji altyapı ve mühendislik çözümlerini anlattı. R&M Kablolama Türkiye Satış Müdürü Hayriye Erdemir de fiber optik ve bakır kablo ürünlerinde İsviçre kalitesini Türkiye’ye taşıyan şirketin yeni yapısal kablolama ve network çözümlerini tanıtan bir sunum yaptı.

Kalite ve inovasyona dayalı yenilikçi çözümler

EAE Elektrik Proje & Satış Departmanı Müdürü Erdoğan Demirel konuşmasında, EAE Şirketler Grubu’nun elektrik sektöründeki yolculuğuna 1973 yılında kurulan EAE Elektrik A.Ş. ile İstanbul Güngören’de başladığını; ardından 1995’te İkitelli ve 2007’de Esenyurt’ta kurulan fabrikalarıyla pazarda hızla büyüdüklerini söyledi. Şirket yatırımları, istihdam ve kapasiteye de değinen Demirel, “Bugün EAE Şirketleri İstanbul’da 82 bin metrekare toplam kapalı üretim alanı ile Esenyurt’ta 4 ve İkitelli’de 1 adet olmak üzere toplamda beş fabrikasında, 1350 kişiden oluşan nitelikli personel ve uzman çalışanıyla üretim, pazarlama ve satış faaliyetlerini yürütüyor. ‘Yalın düşün, yalın yaşa’ prensibinden yola çıkan şirketlerimizde tasarım, tecrübe, özveri, takım ruhu, Ar-Ge, teknoloji, güven ve kaliteyi en verimli şekilde bir araya getiriyoruz” dedi ve sektördeki faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi: ‘EAE Elektrik olarak başta hastaneler, AVM, raylı sistemler, cam fabrikaları, otomotiv, yüksek katlı binalar, tekstil fabrikaları, havaalanları, depolar olmak üzere kurumsal pazarlara en yenilikçi elektrik ürünü çözümlerini sunuyor, veri merkezi ile ofis elektrik altyapılarında büyük firmalara hizmet veriyoruz.”

Uluslararası pazarlarda Türkiye’nin teknoloji firması

EAE Grubunun Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep ile Konya’da bölge ofisleriyle depolarının yer aldığını belirten EAE Otomasyon Grubu Pazarlama & Satış Yöneticisi Ercan Çınar ise şirketin odak sektörleri ve ürünlerini anlattı: “Yurt dışında Rusya Aleksandrov’da kurmuş olduğumuz (OOO EAE) ve İtalya Milano’daki (EAE İtaly Srl.) şirketlerimizin yanı sıra, Moskova, Dubai, Abu Dabi, Riyad, Cidde ve Yeni Delhi’de bulunan bölge ofisleri ve depolarımızla elektrik ürünleri imalatında dünyada birçok ülkeye çözüm sağlıyoruz. Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan şirketlerimizde kendi Ar-Ge faaliyetlerimizi yürütüyor, fabrikalarımızda ISO 9001 sistem kalite standardı ve ISO 14001 çevre standardına uygun üretim yapıyoruz. Bu noktada güç ve aydınlatma busbar enerji dağıtım sistemleri, kablo kanalı, merdiven ve askı sistemleri, döşeme altı kablo dağıtım sistemleri, trolley busbar sistemleri, sismik askı sistemleri, aydınlatma ve aydınlatma yönetim sistemleri ile tesis enerji altyapıları için en verimli ve esnek çözümleri sağlıyoruz. 65 ülkede yer alan bölgesel dağıtım ağı ve yurt dışı EAE ofisleri ile ürünlerimizi uluslararası pazarlara ulaştırıyoruz.”

Bilgi ekonomisinde iş sürekliliği için kesintisiz güç kaynakları

Alp Enerji Sistemleri Teknik Müdür Atila Gökler, şirketin kritik enerji altyapısı ve UPS (Kesintisi Güç Kaynakları uygulamalarında yüksek verimlilik ve iş sürekliliği sağlama prensipleri doğrultusunda 2005 yılında Üçay Group bünyesinde kurulduğunu belirterek, sektörde ihtiyaca göre özelleştirilebilen yüksek kaliteli kesintisiz güç kaynağı çözümleriyle öne çıktıklarını vurguladı: “Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz nitelikli çözümlerle çok sayıda kurumsal firmanın ilk tercihi olarak modern veri merkezleri dünyasında iş sürekliliğini sağlayan enerji altyapılarını sağlamaya devam ediyoruz ve bu konuda uzun yıllara dayanan kapsamlı bir tecrübemiz bulunuyor. Kesintisiz Güç Kaynağı ürünleriyle sektörde üstün kaliteli çözümlere imza atan Alp Enerji’nin ilk uygulaması Dalaman Havalimanı Projesi oldu. 2007 yılında Modüler UPS çözümleri konusunda dünyanın ilk üreticisi olan İsviçre merkezli NEWAVE SA ile dist ribütörlük anlaşması yaptık ve Bank Asya Genel Müdürlük Binasında Türkiye’nin en büyük Modüler UPS sistemi kurduk sonrasında İş bankası,DSmart,Hürriyet,Radore Hosting,Sadece Hosting Telecity Datacenter KGK ve enerji altyapılarını Alp Enerji ‘ye emanet etmişlerdir.Newave SA’nın 2011 yılında ABB Elektrik tarafından satınalınmasından sonra Alp Enerji ABB UPS markasıyla yoluna devam etmektedir. 1kVA’dan 5 MW’a kadar İsviçre meşeili ABB-Newave marka UPS’leri Türkiye’deki tek satıcısı ve uygulayıcısı konumundadır. Nitelikli kadrosunu tamamlayan uzmanlığı ile kesintisiz güç kaynağı uygulamaları için yenilikçi ve kullanıcı dostu çözümler sunuyor, Her ölçekten farklı ihtiyaçlara sahip şirketlerin güç kaynağı taleplerini karşılayan inovasyona dayalı çözümlerimizle küresel standartları Türkiye pazarına sunuyor ve veri merkezlerinin modern bilgi ekonomisinin temeli olduğu bilinciyle sektöre alanımızda yön vermeye devam ediyoruz.”

Reichle De-Massari (R&M) hizmet ağını Türkiye’de yaygınlaştırıyor.

Firmalar için kurumsal kablolama, üretim merkezleri için endüstriyel kablolama, telekom operatörleri için kablolama, Datacenter projelerinde olmak üzere dört farklı kategoride kablolama çözümü sunduklarını belirten Reichle De-Massari (R&M) Türkiye Satış Müdürü Hayriye Erdemir ayrıca Türkiye
Pazarının firmaları için çok önem arz ettiğini sözlerine ekledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.