Radore, Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun en önemli veri merkezi olmayı hedefliyor

Türkiye’nin en hızlı büyüyen veri merkezi Radore, şehrin göbeğindeki 2 bin 500 metrekarelik lokasyonunda fiber ve metro ethernet ağ altyapısına doğrudan erişim sağlayan bir yapı üzerinde müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarına özel hizmet sunuyor.

1445254731_Radore_Genel_M__d__r_Zeki_Kubilay_Akyol radore

Radore, önümüzdeki 10 yıl içinde Doğu Avrupa ve Ortadoğu’nun en önemli veri merkezi olmayı hedefliyor

Türkiye’nin en hızlı büyüyen veri merkezi Radore, şehrin göbeğindeki 2 bin 500 metrekarelik lokasyonunda fiber ve metro ethernet ağ altyapısına doğrudan erişim sağlayan bir yapı üzerinde müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarına özel hizmet sunuyor. Altyapısı, yüksek kaliteli servisleri, yedekli internet erişimi ve enerji verimliliği ile önde gelen veri merkezi; 10 bin sunucu kapasitesi, 60’a yakın profesyonel ekibiyle, 7 gün 24 saat kesintisiz hizmeti müşterileriyle buluşturuyor.

radoreKurulduğu günden bu yana yatırım ve ortaklık süreçleriyle hızlı büyümesini sürdürenRadore; üst düzey fiziki güvenlik koşulları, hızlı internet sağlayıcıları ve deneyimli teknik ekibiyle, şehrin göbeğinde müşterilerini kaliteli hizmet ile buluşturuyor. Üçüncü nesil veri merkezi yatırımıyla Radore, halihazırda 2 bin 500’ün üzerinde kişi ve kurumasunucu barındırma (co-location) ve kiralama (dedicated server), donanım kiralama, cloud, cdn, web hosting, alan adı, SSL ve sunucu, network ve BT altyapı yönetim servisleri gibi veri merkezi hizmetleri sunuyor.

2004 yılında kurulan Radore, 2014 yılında Doğuş SK Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (DGSK) ve İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (İş Girişim) ile büyümesini sürdürdü.Deloitte Teknoloji Fast 50’de arka arkaya üç yıl “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Veri Merkezi” unvanını alan Radore, “Uptime Experts” sloganı ile güvenilir ve kesintisiz hizmeti kullanıcılarına sunuyor. 2015 yılında bünyesine kattığı PCI DSS (Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı), sertifikası ile başarısını taçlandıran Radore, art arda Kalite Yönetimi Sistemi ISO 9001 ve Bilgi Güvenliği ISO 27001 belgelerinin de sahibi oldu.

Elde ettiği başarılarla Türkiye’nin en hızlı büyüyen operatör bağımsız veri merkezi olduklarına dikkat çeken Radore Genel Müdürü Zeki Kubilay Akyol, düzenlenen toplantıda veri merkezlerinin önemine değindi. Akyol: “Sağlıktan perakendeye, online bankacılıktan e-ticarete kadar tüm iş süreçlerinin dijitale taşındığı bir dönemde veri merkezleri kritik bir önem taşıyor. Radore olarak biz de bu alandaki varlığımızla fark yaratmayı hedefledik. 11 yıllık serüvenimizde bugünlere gelebilmek için çok yol katettik. 20 metrekare ile çıktığımız bu yolculukta bugün 2 bin 500 metrekareye ulaştık. 2009’dan sonra işlerimizin hızla büyümesiyle, beş senede tam 10 kat büyüdük. 2010’da “Uptime Experts” olarak anılmaya başladık. 2014 yılında İş Girişim ve Doğuş SK ile gerçekleştirdiğimiz ortaklıklarımızla varlığımızı daha da güçlendirdik. İçinde bulunduğumuz üst düzey güvenlik çemberinin hakim olduğu Metrocity’deki veri merkezimizde, 10 bin sunucu kapasitesiyle hizmet veriyoruz. Tüm sunucularımız gelişmiş güvenlik önlemleri ile korunan kafesli sistemler içinde kilitli ve şifreli kabinlerde barındırılıyor. Verimliliği ön planda tutuyoruz. Klasik bir veri merkezine göre yaklaşık yüzde 33 oranında enerji tasarrufu sağlayabiliyoruz” dedi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.