Oracle Yöneticileri ve BT Blogger’ları Büyük Veriyi Masaya Yatırdı

 

“Oracle Cevaplıyor” etkinliği ile BT Blogger’ları ve Oracle Yöneticileri Büyük Veri konusunu etraflıca inceledi, akıllarda olan sorular konuşuldu.

20160330_151854

 

İlk defa “blogger”lara özel olarak tasarlanan toplantıda, IT Advisor Yayın Yönetmeni İlkay Zaman moderatörlüğü ile büyük veriyi BT dünyası olarak yanlış mı algılıyoruz, tipik bir büyük veri projesinde olması gereken bileşenler nelerdir, bu konsepte kurumların yaklaşımı ne seviyede gibi sıcak konular üzerinde duruldu.

Son zamanlarda tüm dünyada en sıcak konulardan biri haline gelen Büyük Veri, hemen tüm şirketlerin odak noktası halini almış durumda. Toplantıda ayrıca büyük veri konusunda değer üretimi başladı mı, Oracle işbirliği ne düzeydedir, “Oracle Big Data Appliance”ın kurumlara katacağı katma değer nedir ve hangi konulardadır gibi konular da ele alındı.

20160330_141538

 

BT Blogger’larından Buğra Parlayan, Emrah Mete, Gökhan Atıl, Gürcan Orhan, Volkan Oban ve Zekeriya Beşiroğlu, BT basın ve blogger’larından Atilla Mede, Bülent Nevres ve Kaan Kaya’nın sorularını Oracle yöneticilerinden Murat Yeşil, Mehmet Gökmen ve Emrah Uysal cevapladı.

Konuyla ilgili yazılacak blog yazılarını IT Advisor’dan takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.