Oracle Yeni Nesil Bulut Stratejisini Tanıttı: Akıllı Uygulamalar

Bulut Uygulamaları sağlayıcısı pozisyonunu daha da geliştiren Oracle, “Oracle OpenWorld” Etkinliğinde, üçüncü şahıs verilerini gerçek zamanlı analitikler ve davranışsal girdilerle harmanlayarak adapte olabilen ve öğrenebilen Bulut Uygulamaları oluşturan yeni nesil Yazılım Hizmetleri (SaaS) Bulut ürünlerine yönelik stratejisini tanıttı. Sonuç: kişiye özel önerilen eylemleri otomatik olarak sunan ve insan kaynakları ya da finans profesyonelleri gibi işletme kullanıcılarının görevlerini basit ve verimli hale getiren akıllı Bulut Uygulamaları.

oracle-itadvisor-com

Uyarlanabilir Akıllı Uygulamalar olarak adlandırılan bu yeni nesil Bulut ürünleri, 45.000’den fazla özniteliğe sahip 5 milyardan fazla tüketici ve işletme profili içeren Oracle Veri Bulutu bünyesindeki bilgileri esas almaktadır. Etkinleştirildiğinde bu yeni Uyarlanabilir Akıllı Uygulamalar, müşterilere ve çalışanlara hedefe yönelik bilgiler sunabilmek için bir kuruluşun kullanıcıları ve davranışları hakkındaki verileri öğrenebilmek ve benimseyebilmek için Oracle’ın web ölçekli verilerini kullanmakta ve gelişmiş veri bilimi tekniklerinden faydalanmaktadır. Bu derin analitik çalışmalardan elde edilen bilgilerse kuruluşların elde ettikleri sonuçları geliştirmelerine yardımcı olan bir bilgi bankasını oluşturmaktadır.

Sektörün iş analitiğine yönelik tek uçtan uca çözümü olan Oracle Analitik Bulutu, hepsi analitik çalışmalar için tasarlanmış olan yüksek performanslı bir analitik işlem altyapısını, verilerin hazırlanması, tespiti, görselleştirilmesi ve paylaşımına yönelik birçok araçtan oluşan bir seti, etki alanına özel makine öğrenim modellerinden oluşan kullanıma hazır bir paketi, işlerinizi yürütmek için gereken en iyi uygulamalara ilişkin temel performans göstergeleri (KPI) paketini ve büyük hacimli ve düzenlenmiş genel veri kümelerini içermektedir.

“İş analitiği yazılımlarının Genel Bulut ortamlarındaki kurulumları hala göreceli olarak emekleme aşamasında. Ancak Bulut kurulumları pazarının tesis bünyesindeki sistemlere ve diğer kurulum yöntemlerine kıyasla 5 kat daha hızlı büyümesi bekleniyor. Oracle Analitik Bulutu, gelişmekte olan hibrit veri yönetimini ve analitik mimarisini benimseyerek self-servis veri erişimi ve analizi imkanları sunuyor ve ayrıca kavramsal/yapay zeka sistemlerini de içeriyor. Bu özellikler, şirketi bu pazar fırsatında avantajı ele geçirebileceği bir konuma getiriyor.”

Oracle, satış, pazarlama, finans, insan kaynakları ve diğer iş alanlarına yayılan ilave yeni Bulut Uygulamaları ve geliştirmeler ile SaaS portföyünü daha da genişletmiştir. Bu yeni ürünlerin bazıları şunlardır:

Oracle Etkileşim BulutuOracle Finansal Konsolidasyon ve Kapanış (FCCS) Bulutu, Oracle Gelir Yönetimi Bulutu, Oracle Öğrenci Bulutu, Oracle İnsan Sermayesi Yönetimi Bulutu, Oracle Nesnelerin İnterneti Bulutu, Oracle Tedarik Zinciri Yönetimi Bulutu.

“Buluttaki rekabet değişiyor,” diyor Oracle’da Ürün Geliştirme Başkanı Thomas Kurian. “Pahalı olmayan bilişim ve depolama önemli unsurlar ancak oyunu asıl değiştiren daha iyi bilgi ile bir iş değeri yaratabilmek. Sadece Oracle müşterilerimize bu değeri sunabilen tüm verileri, teknolojileri ve uzmanlığı bir araya getiriyor. İşte bu kadar basit.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.