Oracle Türkiye “Yaz Okulu Programı” ile Eğitime Destek Veriyor

Oracle Academy ve Oracle iş ortaklarından OBSS, GTech ve Experteam desteğiyle düzenlenen “Oracle Yaz Okulu” programı, Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan veya yeni mezun olmuş kişilere Oracle teknolojileri üzerinde gerekli bilgi ve eğitimleri verebilmek adına 15 Haziran 2015 -8 Ağustos 2015 tarihleri arasında tekrar düzenlendi.

5809_2

Oracle Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Sayın Filiz Doğan: “İş ortakları topluluğumuzun merkezinde yer alanOracle Partner HUB, iş ortaklarımıza kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Bilgi birikimi ve deneyimlerimizi yeni kuşaklara taşımak amacıyla planladığımız yaz okulları da Oracle Partner HUB Türkiye ve gönüllü İş Ortaklarımızın iş birliği ile sürdürülmektedir. Oracle Türkiye, ilgili alanlardaki öğrencileri Oracle programları konusunda eğitmek, gelişen bilgisayar platformlarına hazırlamak ve gerekli teknik yetkinlikler konusunda geliştirmekten büyük mutluluk duyuyor. Milyonların kullandığı en ünlü bilgisayar platformlarından Java programlamayı Türkiye’nin gelecek nesillerine yaz okullarıyla sunmakta büyük katma değer görüyoruz”.

2015 Yaz döneminde OBSS, GTech ve Experteam İş Ortaklarımızın sponsorluğu ile 3 ayrı eğitim programı düzenlendi.

Geleneksel olarak OBSS (“Silver level” İş Ortağı) ile birlikte düzenlediğimiz “Java Yaz Okulu” nun 2 haftalık ilk seviye eğitimleri (Java SE) İstanbul ve Ankara Oracle Partner Academy sınıflarında Temmuz ayında gerçekleşti. 48 öğrenci ve yeni mezunun eğitim aldığı bu sınıflarda başarılı olan toplam 20 öğrenci Ağustos ayında İstanbul’da yapılan 2 haftalık ikinci eğitime (Java EE) katılmaya hak kazandı.

GTech (“Gold Level” İş Ortağı) ile geçen sene ilkini düzenlediğimiz “Oracle Veri Teknolojileri Yaz Okulu” kapsamında , bu sene de detaylı seçim sürecinden başarıyla geçen 27 öğrenciye SQL, PL/SQL, DBA-I, DW, ODI ve OBIEE konularını içeren, toplamda 4 hafta süren bir eğitim sunuldu.

Bu sene Experteam (“Platinum level” İş Ortağı) ile ilkini düzenlediğimiz yaz okulu kapsamında Haziran ayında başlayıp Ağustos ayının sonlarında sona eren “EBS developers”, “Teknoloji ve Sistem Geliştirme” “Java Developer” adı altında 3 ayrı program gerçekleşmiş olup toplam 57 öğrenci eğitilmiştir. Experteam tarafından gerçekleştirilen Java Programlama yaz okulunda, bu yıl ilk defa Oracle Academy müfredatında yer alan akademi odaklı Java Programlama eğitim materyalleri kullanılarak, öğrencilere nesne odaklı uygulama ve konseptler ile çalışma, java uygulama ve programlarını geliştirme imkanı sunuldu.

Geçen yıllarda yaptığımız gibi eğitimlere katılan tüm öğrenci ve yeni mezunlara,“katılım sertifikaları” eğitimlerin ardından yapılan mezuniyet töreninde verildi. Eğitimlerin sonunda yapılan ölçme ve değerlendirmelere göre, en başarılı olan öğrenciler Oracle tarafından ödüllendirilip, iş ortakları tarafından istihdam imkanları elde etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.