“Oracle PartnerNetwork” Programı, İş Ortaklarının Buluttaki Başarısını Arttırıyor

Oracle, iş ortaklarına teknik desteğin yanısıra pazara ulaşma konusunda da destek vermek suretiyle Oracle Bulut alanında sergileyecekleri büyümelerini hızlandırmalarına yardımcı olmak için yeni Oracle PartnerNetwork (OPN) Bulut Programı’nı tanıttı. Bu yeni program sayesinde iş ortakları Oracle Bulut alanındaki uzmanlıklarını, dikey piyasa alanında sundukları hizmetleri ve müşterilerle elde ettikleri başarıları yeni takdir kademeleriyle ve ilerledikçe elde edecekleri avantajlarla sergileyebilecek.

oracle1-1

“OPN artık günümüzde var olan bulut programları arasında en kapsamlısı olan portföyü sunuyor” diyor Oracle Bulut’tan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Shawn Price. “Hızlı büyümemiz ve geniş kapsamlı SaaS, PaaS ve IaaS bulut portföyü, iş ortakları ve müşterileri için eşsiz bir fırsat sunuyor. Artık deneyimli iş ortaklarımızı, müşterilerini modern iş modellerine başarıyla taşıyabilmek için ihtiyaç duydukları araçlarla donatabiliriz. Bu geniş iş ortağı topluluğunda müşterilerimize buluta geçiş süreçlerinde yardımcı olabilecek becerilere sahip on binlerce uygulama uzmanı yer alıyor.”

Program kalifikasyonları, kritik Bulut performansı metriklerini esas alacak olup bunlara iş ortaklarının Bulut Uzmanlıkları, Oracle Bulut Pazar Yeri’ndeki uygulamalar, Sabit Kapsamlı Bulut Sunumları, canlı kullanıma başarıyla geçirilmiş Bulut uygulamaları, Bulut başarı öyküleri, Bulut odaklı özel kaynaklar ve uzmanlıkların yanısıra Oracle Bulut çözümlerindeki uzmanlığı gösteren diğer metrikler de dahildir.

Yeni dört adet OPN Bulut katmanı şunlardır:

  • Bulut Standart – Programın ilk katmanı olan bu seçenekte Bulut iş ortaklarına pazarda kendilerini farklı kılmaya yardımcı olunmaktadır. Bu katmandaki iş ortakları, Oracle Bulut hizmetleri alanında beceriler ve uzmanlık geliştirmiş ve genelde de Oracle’ın temel ürünlerinden birinde uzmanlık gerektiren bir çözüm üzerine odaklanmış iş ortaklarıdır.
  • Bulut Özel – Bu iş ortakları Bulut uzmanlığı edinmiş ve/veya Oracle Bulut teknolojileri ya da hizmetlerini geliştirmekte ve satmakta olan ve müşterilerinin Oracle Bulut Hizmetleri çözümlerini hayata geçirmelerinde başarı sergilemiş iş ortaklarıdır.
  • Bulut Prömiyer – Oracle Bulut çözümlerini, başarılı ve tekrarlayan müşteri kullanımı vakalarına yönlendirecek şekilde odaklayabilmek amacıyla kendi faaliyetlerini dönüştürebilmiş iş ortaklarını temsil eder. Sunduğu faydalar arasında etkinleştirme, pazara ulaşma ve kendi bölgeleri içinde kaynaklarını başarılı şekilde kullanabilme yer alır.
  • Bulut Elit – En üst düzeydeki program seviyesi olan bu kademedeki iş ortakları, birçok farklı Oracle Bulut çözümünde eksiksiz bir yatırıma sahip olan ve bu imkanlarını da ortak müşterilere sunmaya kendini adamış, oldukça becerikli ve özel iş ortaklarıdır. Ortak odaklı Bulut işlerinin büyümesi konusunda Oracle’ın sağlayacağı en yüksek katılım ve taahhütten faydalanacak olanlar ise pazara ulaşma konusunda öncelikli olan bu iş ortaklarıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.