Oracle Cevaplıyor Etkinliği – Blogger Etkinliği

”30 Mart 2016 tarihinde gerçekleşen Oracle Cevaplıyor – Blogger Etkinliği’ne ait, sektörün önde gelen bloggerlarından Buğra Parlayan’ın kaleminden..”

Geçtiğimiz haftalar da,30 Mart çarşamba günü Oracle Türkiye ofisinde IT Advisor moderatörlüğünde güzel bir etkinlik yapıldı. ” Oracle Cevaplıyor ” adı altında gerçekleşen bu etkinliğe beni de davet ettikleri için öncelikle Oracle Türkiye ailesine teşekkürlerimi sunuyorum.

20160330_141538

Etkinliğin ana temasının Büyük Veri ve Analitik olması ile birlikte bende erkenden yerimi aldım. Dünyada teknolojinin artık nefes almadan değişmesi ve bununla beraber ezberleri yıkan yeniliklerin gelmesi ile birlikte irili ufaklı bir çok şirket için ” Büyük Veri ” kelimesi her toplantıda geçmeye başladı.

Büyük Veriyi artık günümüzde gerek futbol takımları gerekse sağlık sektörü gibi zıt sektörlerde dahi ciddi şekilde kullanmakta ve bunlardan çıkacak istatistikler ile şirketler kendilerine yol haritası belirlemekteler.Bana göre dalga dalga tüm sektörlere yayılacak olan büyük veri analizi zamanla tüm şirketlerin stratejilerini kökünden değiştirecek.

20160330_151854

Oracle ailesi tarafından büyük veriler için kullanıma sunulan ” Big Data Appliance “ın ayrıca bizlere kazandırdığı değerler gerçekten azımsanmayacak derecede. Bu güzel etkinlik için IT Advisor ve Oracle Türkiye’ye tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.