Oracle Cevaplıyor: Bloggers Meetup

”30 Mart 2016 tarihinde gerçekleşen Oracle Cevaplıyor – Blogger Etkinliği’ne ait blog yazısı, sektörün ön gelen bloggerlarından Emrah Mete’nin kaleminden..”

Herkese selam, geçtiğimiz günler de Oracle Türkiye’nin düzenlemiş olduğu “Büyük Veri ve Analitik” konu başlıklı Oracle Cevaplıyor etkinliğine katılma fırsatı buldum. Oracle Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğin oldukça keyifli ve faydalı geçtiğini söyleyebilirim. Oracle Türkiye’de konusunda uzman yöneticiler olan Murat Yeşil, Mehmet Gökmen ve Emrah Uysal biz blog yazarlarının hem sorularını cevapladılar hemde yakın gelecekte ki Big Data, Veri Analitiği ve Cloud teknolojileri üzerindeki projeksiyonlarını anlattılar.

20160330_141538

Günümüzde oldukça trend olan bu konuları birde sektörün dinamiklerini iyi bilen ve farklı sektörlerdeki ihtiyaçları analiz eden insanlar tarafından dinlemek biz katılımcıların tamamı için oldukça faydalı oldu. Büyük veri ve Veri Analitiği konuları özelinde somut örnekler üzerinden çok faydalı bilgiler verildi. Bu konularda hali hazırda çalışan veya çalışmayı düşünen katılımcıların ilgisinin yüksek olduğunu söyleyebilirim.

20160330_151854

Tüm Dünyada trend olan bu teknolojilerin, ülkemizde ki farkındalığı arttırmak için düzenlenen bu ve benzeri etkinlikler sektörde çalışan profesyoneller için oldukça değerli. Bu bağlamda bu etkinliği düzenlemesinde emeği geçen başta Oracle Türkiye ekibine ve IT Advisor dergisine teşekkür ediyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.