Oracle Bulut Altyapısı Konusunda Çözümlerini Kullanıcılara Sunuyor

“Oracle OpenWorld” etkinliğini düzenleyen Oracle, rakiplerinin sunduğu hizmetlerden çok daha hızlı ve ucuz olan Bare Metal bulut sürücülerini içeren en geniş kapsamlı alt yapı hizmetlerini piyasaya sürdüğünü açıkladı. Oracle Bare Metal Bulut Hizmetleri’nin, Ravello Bulut Hizmeti’nin, Oracle Container Bulut Hizmeti’nin yanısıra mevcut Oracle Bulut hizmetlerinde yapılan birçok geliştirmenin de yer aldığı Oracle Bulut Platformu’ndaki bu yeni eklentiler sayesinde müşteriler, çoklu kiracılı ve tek kiracılı ortamların her ikisinden de en iyi verimi alabilecekler.

oracle-cloud-scroll-com-tr

Yüksek ölçekli bir bulut ürünü olup tamamen sanallaştırılmış bir ağ ortamındaki Bare Metal bulut sunucularını içermektedir. Bu yeni hizmetler yüksek performansı veritabanı hizmeti, ağda engellenebilen depolama, nesne depolama ve VPN bağlantısı imkânları sunmaktadır. Üstelik Oracle Bare Metal Bulut Hizmetleri, müşterilerin Oracle Bare Metal Bulut Hizmetleri’ni kendi tesislerindeki ağları için güvenli ve esnek bir genişleme imkanı sunan bir hizmet gibi görmelerini sağlayan, Sanal Bulut Ağı (VCN) şeklinde tanımlanan güvenli, özel ve yüksek performanslı yazılım sunar.

Oracle’ın IaaS portföyünde yapılan en yenilikler ise bir yandan Bulutun sunduğu avantajlardan yararlanırken öte yandan da kurumsal bir veri merkezinin sağladığı birçok avantajı da koruma imkanı sağlayarak kuruluşların karşılaştıkları bu güçlüğün üstesinden gelmelerine yardımcı oluyor.

Bare Metal Bulut Hizmetleri’nin bölgesel kurulumu, arızalardan tamamen bağımsız olarak kullanılmaya devam edebilen üç farklı etki alanından oluşarak müşterilerin Bulut üzerinde yüksek düzeyde kullanılabilir ve dayanıklı uygulamalar geliştirebilmelerine imkân tanır.

En modern veri merkezi, ağ ve sunucu altyapısı temel alınarak inşa edilmiş olan Oracle Bare Metal Hizmetleri, müşterilere Bulut yolculuklarında esneklik ve seçim imkânı veren, tamamen farklılaştırılmış bir Bulut platformu yapısı ile tasarlanmıştır. Buna, kurumsal iş yükleri için sektörün en iyi performansını sergileyen, ultra yoğunluktaki bilişim sunucularının yanısıra genel bulut ürünleri arasındaki en yüksek IOPS ve en yüksek bant genişliği depolama sunucuları da dahildir. Bu sayede de Oracle müşterileri, rakip bulutlardan 10X daha fazla kapasiteye ve en iyi IOPS imkanına çok daha düşük bir fiyatla sahip olabilmektedir.

“Her geçen gün daha fazla işletme Bulut’tan faydalanırken büyük çaplı ve kompleks BT altyapılarını da Bulut’a taşımanın, BT ekiplerinin halihazırda bilgi sahibi olduğu güvenlik ve yönetim kontrollerini kullanabilmenin basit ve sorunsuz bir yolunu da istiyorlar” diyor Oracle Ürün Geliştirme Başkanı Thomas Kurian. “Oracle Bulut Platformu’ndaki en son yenilikler sayesinde işletmeler Sanal Bulut Ağı’nı (VCN) kullanarak mevcut kaynaklarını Oracle Bulut’a sorunsuz bir şekilde bağlayabilmekte ve aralarında Bare Metal, sanal makineler ve yapılandırılmış sistemlerin de bulunduğu birçok farklı bilişim hizmeti arasından da bu hizmetler sanki kendi veri merkezlerinin bir parçasıymış gibi seçim yapabiliyorlar.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.