Oracle, 1.400 Bulut Satış Profesyonelini Kadrosuna Katıyor

Oracle, bölge çapındaki bulut faaliyetlerinde sergilediği büyümenin desteklenmesinde önemli bir rol oynayacak olan 1.400 yeni bulut satış profesyonelini kadrosuna katmak için Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı (EMEA) kapsayan bir istihdam projesini başlattığını duyurdu.

oracle1

Bu yeni roller, altı farklı yerde konumlanacak: Amsterdam (Hollanda); Kahire ve Dubai (Ortadoğu); Dublin (İrlanda); Malaga (İspanya) ve Prag (Çek Cumhuriyeti).

Yukarıdaki şehirlerde işe alınacak en yetenekli kişilerin yanısıra Oracle, EMEA bölgesi çapında da iki ila üç yıllık deneyime ve yüksek motivasyona sahip satış profesyonellerinden oldukça deneyimli ve kıdemli satış profesyonellerine dek birçok farklı kişiyi istihdam etmeyi planlıyor.

Bulut satış gücünü arttırmanın yanısıra Oracle, Amsterdam ve Kahire’de iki yeni bulut satış merkezini kurmayı da planlıyor ve en son teknolojiyle donatılmış ofisleri de bu yıl Dubai, Dublin ve Prag’da açılacak.

EMEA için 1.400 yeni bulut satış profesyonelini işe aldıktan sonraysa Oracle’ın planı, bulut bilişim hizmetleri alanında en geniş kapsamlı portföyü geliştirmek için milyar dolarlık bir yatırıma başlamak. Oracle’ın bulut teknolojileri, güvenli bilişim altyapısından sınıfının en iyisi kurumsal bulut uygulamalarına dek herşeyi sunuyor. Oracle günümüzde 600 farklı bulut uygulamasını, kapsamlı tesis içi donanım ve yazılım hizmetleriyle birlikte sunmakta ve kuruluşlara kurumsal bilişim ortamlarının tümünü sorunsuz şekilde yönetmelerine yardımcı olacak bir imkan sağlarken buluta geçişlerine de yardımcı olmaktadır. Geçtiğimiz altı ay içinde Oracle yaklaşık 1.500 yeni Hizmet olarak Yazılım (SaaS) müşterisi ve 2.100’den fazla da Hizmet olarak Platform (PaaS) müşterisi kazandı.

Oracle Başkanı Loic Le Guisquet’in görüşleri şöyle:

“Bugünler, Oracle için heyecan verici zamanlar. Müşterilerimizin dijital dönüşüm çalışmalarını desteklemek amacıyla satış ekibimizi büyütüyoruz. Bugünden itibaren Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da 1.400 yeni, istekli ve hırslı satış profesyonelini aramıza katacağız. Bu kişilerin müşterilerimize ihtiyaç duydukları dijital dünyaya geçişlerinde ve işletmelerini geleceğe hazırlamalarında yardımcı olabilecek, sosyal ve heyecanlı bireyler olmalarını istiyorum. İş ve teknoloji dünyasını şekillendiren en büyük trendlere ilgi duymak isteyen kişileri arıyoruz. Teknoloji alanındaki kariyerlerinde gerçek bir etki yaratmak isteyen herkes bir bulut şirketi olan Oracle’a katılmalıdır.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.