Migros Tekilleştirmeyi Seçti

Migros; IT’ye yaptığı yatırımlarına devam ediyor.

Son yıllarda çok sayıda yeni şubenin de açılmasıyla birlikte büyük bir büyüme ve değişim içerisine giren Migros’un veri merkezinin yedekleme ihtiyaçları da bu büyümeye paralel olarak arttı.  Daha önceki yıllarda yedekleme altyapısını GlassHouse Türkiye ile oluşturan Migros; sürekli değişen yedekleme ihtiyaçlarını gidermek için bu kez de yine GlassHouse ile Tekilleştirme Projesi’ni hayata geçirdi.

Migros Sistem Yönetimi  Müdürü Murat Çelebi,  BT ekibi ile BT sisteminin sürekliliğinde çok önemli bir yere sahip olan yedekleme altyapısının günümüzün en yeni ve güvenilir teknolojisi olan Tekilleştime’ye geçirilmesi ve bu projenin kendilerine sağladığı avantajlarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Yedekleme sistemimizle ilgili olarak ihtiyaç duyduğumuz tüm destek ve hizmeti uzun yıllardır bize sağlayan GlassHouse ile gelişen yeni ihtiyaçlar doğrultusunda, sistemimizi bu alanın en yeni teknolojisi olan Tekilleştirme Teknolojisi’ne taşıdık.

Hayata geçirdiğimiz bu projeyle artık 200 kadar sanal sunucumuzun yedeğini en hızlı ve efektif şekilde disklere alabiliyoruz. Herhangi bir sorun veya sıkıntı durumunda sanal sunucular eski hallerine döndürülebilecek bir yapıya kavuşturuldu. Disk teknolojisine alınan yedeklerle veriler için çok daha güvenli bir yedekleme ortamı sağlanırken; operasyonel verimlilik arttırıldı ve kontrolü de sağlandı. Tüm bunların ötesinde yedekleme ortamımız merkezi ve güvenilir bir yapıya kavuşturuldu.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.