Lenovo Ödüle Doymuyor

Lenovo bu yıl da Red Dot “Best of the Best”tasarım ödülü kazanarak pazara yenilikçi ve stil sahibi ürünler sunma konusundaki kararlılığını devam ettiriyor.

Dünya PC pazarının lideri Lenovo, ThinkPad X1Carbon Ultrabook ve ThinkVisionLT2934z panoramic monitörü ile dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri kabul edilen Red Dot’da  “Bestof the Best” ödüllerini aldı. Lenovo aynı zamanda ThinkPad’in 8” tablet modeli, ThinkPad çantası ve ThinkVision LT 1423p monitörü ile de diğer kategorilerde ödüle layık görüldü.

Bu ödüller, Lenovo’nun en prestijli uluslararası tasarım yarışması kabul edilen Almanya temelli Red Dot’da2013 yılında “Red Dot Tasarım Takımı”seçilerek elde ettiği başarının bir devamı niteliğinde.

Yalnızca en iyilerin ödüllendirildiği Red Dot, dünya çapında ürün tasarımı mükemmelliğinin belgesi olarak görülüyor. Çeşitli endüstriyel tasarım alanlarında uzmanlıkları olan 40jüri üyesi tarafından değerlendirilen ürünler 53 ülkeden yaklaşık 5000tasarımcı, mimar ve üreticinin çalışmaları arasından seçildi.

Ödül alan ürünler, Almanya Essen’deki Red Dot Tasarım Müzesi’nde sergileneceği gibi Red Dot’ın sergi kataloğu ve online sergilerinde de yer bulacak.

Lenovo Think Design ve User Experience Başkan Yardımcısı David Hill Red Dot Best of the Best’ ödüllerini kazanmak bizim için çok büyük bir gurur kaynağı ve tasarım takımımızın gerçekten ilham verici tasarımlara imza attığının bir kanıtıdır.ThinkPad X1 Carbon ve ThinkVision LT2934z ürünleri, ultra hafif olağanüstü tasarımları ve elegan yapılarıyla ikonik Think tasarımını vurguluyor” dedi.

“Best of CES 2014” ödülü kazanan yeni ThinkPad X1 Carbon, kişiselleştirilebilir klavye ile daha parlak ve keskin görüntü sağlayan Color Burst Display gibi yenilikçi özellikleri ve uzun ömürlü karbon fiber yapısı ile tüketiciyle buluşuyor. ThinkVision LT2934z, 2560×1080 panoramik görüntüsü ile akıllarda kalıcı bir görsel deneyim yaşatıyor. Dahası, sınıfının lideri Voice-over-IP(VOIP) çözümü ve iki PC sistemi arasında kusursuz ve etkili değişimi de beraberinde getiriyor.

Red Dot’da gururlu bir geçmişe sahip olan Lenovo, ödüllerini 7 Haziran’da Almanya Essen’de gerçekleşecek galada alacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.