Latisys Bulut ve Hosting Hizmetlerinde HP CloudSystem’ı Seçti

BT altyapıları çözüm sağlayıcısı ve HP CloudAgile iş ortağı Latisys, kullanıcılarına bulut ve yönetilen hosting hizmetleri sunmak üzere HP CloudSystem’ı tercih etti.

HP CloudSystem kullanım sertifikası alan Latisys, büyük şirketlerden orta ölçekli işletmeler ve kamu kuruluşlarına uzanan geniş bir yelpazedeki kurumlara en üst düzeyde güvenlik sağlayan son teknoloji ürün platformlarıyla BT altyapısı çözümleri sunuyor. Latisys bu çözümlerde; ortak yerleşim, yönetilen hosting, yönetilen servisler, felaketten kurtarma ve kurumsal bulut kategorilerini kapsayan bir hizmet platformu kullanıyor.

HP CloudSystem, Latisys’e sanal kaynaklardan fiziksel yapılara kadar her alanda ihtiyaç duyduğu bütünleşik donanım havuzunu sağlıyor. HP CloudSystem, donanım kaynaklarını ihtiyaca göre otomatik atama, eşgüdümleme, sistem basitleştirme ve talebe göre anında ölçekleme gibi gelişmiş seçenekler sunuyor.

HP CloudSystem, entegre yazılım, sunucu, depolama ve ağ çözümleri portföyü ile şirketlerin yönetilen bulut hizmetleri için kendi açık platformunu kurarak, bu platformu ihtiyaca göre özelleştirmesine imkan tanıyor. HP CloudSystem’ın ayrılmaz bir parçası olan HP Bütünleşik Altyapılar mimarisi; özel, yönetilen bulut (dış kaynakla sağlanan bulut hizmetleri) ve genel bulut ile geleneksel BT altyapılarının tek tek ve gerekirse hep bir arada kullanılmasına izin veriyor. Bu da iş yükünün, anlık oluşan ihtiyaçlara göre, kullanabilir kaynaklar arasında hızla paylaşılmasına ve dinamik ölçeklemeye olanak sağlıyor.

Latisys, HP CloudSystem platformu ile müşterilerine markadan bağımsız çok sayıda seçenek sunmaya başladı (VMware, Microsoft® Hyper-V vb.). Böylece, Latisys müşterileri de  kendilerine özgü ihtiyaçlarına en uygun seçenekleri kullanarak buluta hızla geçiş yapma imkanına kavuştu.

HP CloudSystem, Latisys’e şu avantajları sağlıyor:

  • Bulut bilişimde kullanılan farklı kaynak havuzlarının, otomatik konfigürasyonu ile ihtiyaca göre özelleştirilebilmesi ve bu sürecin son derece basit, kullanışlı bir sistemle yönetilmesi.
  • HP 3PAR depolama ile saniyede maksimum 15-20 bin veri girdi/çıktı desteği (IOpS), veri yazma/okuma işlemlerinde bekleme süresinin kısaltılması, stabil platform ve üstün bakım / onarım performansı.
  • HP ProLiant sunucuların kendini yönetme ve takip etme özelliği sayesinde, sistem yöneticilerine zaman tasarrufu imkanı ve veri merkezine her an her yerden erişim kolaylığı
  • Planlanmamış hizmet aksamaları veya iş kaybına yol açmadan, ihtiyaca göre ölçeklenebilen bir platform çözümüyle, müşteri taleplerinin dinamik olarak karşılanması ve işyükü dağıtımında esneklik kazanılması.

Aynı zamanda HP CloudAgile iş ortaklarından biri olan Latisys, bu program çerçevesinde diğer servis sağlayıcılara da örnek oluyor, HP global satış ekibi ve satış kanalı ağlarıyla işbirliği yaparak pazar payını geliştiriyor. HP CloudAgile, şirketlerin buluta hazır altyapı ve çözümlerle pazara ulaşmasını hızlandırıyor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.