KOBIL İle Olan İşbirliğini Yeni Bir Boyuta Taşıdı!

Finans sektörüne BT güvenlik çözümleri sağlayan, dijital kimlik alanında uzman şirket KOBIL ile Ziraat Bankası’nın 2006 yılında başlayan işbirliği genişliyor. 

Veri ve dijital kimlik sektöründe yenilikçi teknolojilerin üretimi alanında pazar lideri KOBIL ile Ziraat Bankası arasında 8 yıllık işbirliğinde yepyeni bir sayfa açıldı. İki taraf arasındaki iş ortaklığı anlaşması kapsamında KOBIL’in yenilikçi güvenlik çözümü AST (Uygulama Güvenliği Teknolojisi), Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu internet bankacılığı hizmetlerinin güvenliğini sağlayacak.

Ziraat Bankası müşterileri akıllı cihazlarıyla bankacılık işlemlerini daha güvenli bir şekilde gerçekleştirecek

Başta İsviçre ve Alman bankaları olmak üzere yurtdışındaki birçok finans kuruluşunda kullanılan AST çözümünü diğer e-kimlik çözümlerinden ayıran en önemli fark, ürünün güvenlik kontrollerinin çoğunu otomatik olarak yaparak son kullanıcıların güvenlik ihmallerini dahi kapatabilmesi. Çift faktörlü kimlik doğrulamanın yanı sıra, AST çözümü bankanın web sitelerini ve mobil uygulamalarını güvenlik katmanlı bir yazılımla koruma altına alıyor.

Bununla birlikte müşteriler de kamuya açık bilgisayarlardan ya da herhangi bir güvenlik duvarı barındırmayan tabletlerden ya da akıllı telefonlardan işlem yaparken siber saldırı riskiyle karşılaşmıyor. KOBIL’in iPhone, iPad, Android ve Windows da dahil olmak üzere tüm platform ve cihazlarda çalışmak için tasarlanan çözümü güvenliği otomatik olarak sağlamanın yanında müşterilerin kaygılarını ortadan kaldırıyor ve bankalara müşteri memnuniyetini artırma faydasını sağlıyor.

 

İşbirliği dahilinde Ziraat Bankası müşterilerinin banka sistemine SMS yerine AST güvenli mesajlaşma altyapısı üzerinden ulaşması da planlanıyor. Ziraat Bankası müşterileri Haziran ayından itibaren KOBIL’in sağladığı güvenlik altyapısı üzerinden bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.