KOBIL Finnova İle Proje Anlaşması İmzaladı

Anlaşmanın temelinde, eÖdeme, eBankacılık, güvenli mesajlaşma ve bulut servislerini kullanan müşterilerin güvenlik seviyelerini artırmak için geliştirilen yenilikçi ve modüler platform teknolojisi AST(Uygulama Güvenliği Teknolojisi) yatıyor.

KOBIL ile Finnova AG’nin işbirliği, KOBIL’in halihazırda İsviçreli Migros Bank ile yürütmekte olduğu AST projesinin bir parçası. Proje ile birlikte, banka maliyet avantajlı, modern ve geleceğe yönelik bir kimlik doğrulama ve işlem imzası çözümünden yararlanabilecek. İşlem süreçlerini optimize etme becerisine sahip olan AST çözümü belge ve banka-müşteri iletişimini bağlayıcı kılıyor. Böylelikle bankalar kuponlama ya da bulut servisleri gibi yeni iş modelleri kurabiliyorlar.

KOBIL CEO’su İsmet Koyun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Bu işbirliğini kurmuş olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Önümüzdeki yıllarda da başarılı ve tatmin edici bir ekip çalışmasını arzuluyoruz. Bu güvenin arkasında her iki şirketin teknolojilerinin birbirini tamamlaması ve bankalara özgün katma değer sunması yatıyor.”

Finnova AG’nin Müşteri İlişkileri Departman Şefi Christoph Erb ise şunları söylüyor: “Finnova AG, KOBIL işbirliği ile e-bankacılık kimlik doğrulaması alanında bir başka güçlü iş ortağına daha kavuşmuş oluyor. Mevcut portföyümüzü de trendleri belirleyen yeni teknolojilerle genişletebileceğiz.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.