İşiniz İçin En Akıllı Telefonlar

İş dünyasının yoğun temposu içinde akıllı telefonların önemi bir hayli büyük.  Sizin de iş hayatınızı düzene sokacak yepyeni bir akıllı telefona ihtiyacınız varsa, iş dünyası odağında derlediğimiz cihazların yer aldığı bu yazıyı kaçırmayın

Son yıllarda mobil cihazlar dünyasında müthiş bir gelişim yaşandı. Symbian, Windows Mobile gibi pazarın köklü oyuncuları, yenilikler karşısında daha fazla tutunamadı ve destekçilerinin de sırt dönmesi nedeniyle üst düzey birer ismi olma vasfını çoktan kaybetti. RIM’in ise çağa ayak uyduracak büyük bir yapılanma içersinde olduğunu ve BlackBerry OS’i baştan aşağı yenilemeye çalıştığını görüyoruz.

Değişimin getirdiği iki büyük oyuncu ise Android ve iOS oldu. Açık kaynak kod oluşunun da avantajı ile Symbian’ın tüm pazar payını toplayan Android, an itibariyle sektör lideri haline geldi. İOS ise kendine özgü kullanıcı kitlesi ile hatırı sayılır bir potansiyele sahip. Gerilerden gelen Windows Phone içinse şimdilik bir şeyler söylemek erken.

Mobil işletim sistemlerinin hızlı gelişimi, mobil donanım üreticilerinin de bu hıza ayak uydurması sonucunu doğurdu ve bu iki durum neticesinde bilgisayarlar ile yarışabilecek kapasitede akıllı telefonlar hatta tablet bilgisayarlar ortaya çıktı.

Sektördeki bu hızlı gelişmeler 2011 yılında tarihte ilk kez akıllı telefon satışlarının, bilgisayar satışlarını geride bırakması ile neticelendi. Beklentiler ve satış rakamları önümüzdeki yıllarda da bu durumun artan bir fark ile süreceğini gösteriyor.

Akıllı Telefonlar Her Yerde

Akıllı telefon satışları tüm dünyada olduğu gibi rekor düzeye ulaştı. Üreticilerin çok geniş bir özellik ve fiyat yelpazesi içersinde çok çeşitli akıllı telefonlar sunması, her kullanıcının kendine uygun bir seçeneğe ulaşmasın sağlıyor.

Sektördeki üst düzey modelleri, çağa uygun bir standarttaki akıllı telefonların biraz dışına koymak gerekiyor. Yenilikçi özelliklerin ve üst düzey mobil cihaz donanımlarının ilk olarak bu cihazlarda yer alması, mevcut teknolojilere daha hızlı adapte olabilmeye ortam yaratıyor.

Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Değişen teknolojiler, akıllı telefonların dikkat edilecek önceliklerinin de değişmesi ile sonuçlanıyor elbette. Megapiksel savaşları artık çok gerilerde kaldı. Şimdilerdeyse kullanılan yonga seti, bellek kapasitesi, işlemci hızı ve çekirdek sayısı, ekran boyutu hatta ekran teknolojisi gibi unsurlara öncelik vermek gerekiyor.

Akıllı telefon tercihi yapılırken öncelikli olarak ihtiyaçların iyi tespit edilmesi şart. Güçlü bir işlemci herkesin ihtiyacıdır elbette ama bunun yanı sıra sık seyahat eden biriyseniz pil performansı da sizin için olmazsa olmaz detaylardan olabilir. Hatta cihazınızda kullanacağınız yazılımlar doğrultusunda önceliğinizin büyük ve parlak bir ekran olması da söz konusu.

Yazının devamında iş dünyasının yoğun ve yorucu temposunu göz önüne alarak hazırlanmış bir akıllı telefon listesi yer alıyor. İhtiyacınız olan her anda yanınızda olacak ve sizi asla yarı yolda bırakmayacak kapasite ve özelliklere sahip 10 başarılı mobil cihazı mercek altına aldık.

 

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Leave a Reply

Your email address will not be published.