İnnova Danışmanlığında Kkapsama Alanını Genişletti

TAV Havalimanları, İnnova’nın danışmanlığı ile gerçekleştirdiği Oracle E-Business Suite’in R12 sürüm yükseltme projesi sayesinde, finans, lojistik ve İK süreçleriyle ilgili çok sayıda yeni işlevi kullanır hale geldi.  

TAV Havalimanları, İnnova’nın  Oracle EBS (Oracle E-Business Suite) üzerine inşa ettiği Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümünün kapsama alanını genişletti. Oracle E-Business Suite’in R12 sürümüne yatırım yapan TAV, sürüm yükseltmede, projeyi şekillendirme ve kaynak planlaması konusundaki yaklaşımlarıyla belirlediği yöntem ve kapsamda İnnova Bilişim Çözümleri ile çalışmayı tercih etti.

Yaklaşık bir yıl süren projenin sponsorları TAV Bilişim Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, TAV Havalimanları Holding Mali İşler Direktörü Deniz Aydın, TAV Havalimanları Holding İşletmeler Direktörü Murat Örnekol ve TAV Havalimanları Holding İnsan Kaynakları Direktörü Yiğit Oğuz Duman oldu.

TAV Bilişim Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri Müdürü Burcu Par Güler, projede temel hedeflerinin, Oracle sürüm yükseltme projesinin, belirlenen bütçe ve zaman takvimine uygun olarak, mevcut süreç ve entegrasyonları kesintiye uğratmayacak şekilde canlıya geçişini sağlamak olduğunu belirtti. Güler, proje bitiminde bu hedeflerini gerçekleştirmenin yanı sıra; finans, lojistik ve İK süreçleriyle ilgili çok sayıda yeni işlevi de kullanılır hale getirdiklerine dikkat çekti.

Türkiye’deki ilk R12 yükseltme projesinde ‘Ön analiz ve uyumluluk’

Sürüm yükseltme projelerinin başarısında proje başlangıcında ek geliştirme envanterinin net olarak belirlenmesinin önemine değinen TAV Bilişim Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri Müdürü Burcu Par Güler, “Biz bu envanteri projeye başlamadan önce yüzde 95 oranında belirlemiştik. Yine de projeye başlarken belirleyemediğimiz ek geliştirmeler ve yıl içinde değişiklik gösteren süreçlerin R12 adaptasyonunda, İnnova bizimle uyum içinde çalıştı. İnnova, süreçlerimizde iyileştirme sağlayabilecek konularda bize gerekli tüm kaynakları sundu” dedi.

Projede, İnnova danışmanlarının TAV Bilişim ERP ekibi ile ortak hedeflere, doğru zamanlamalarla ve maksimum verimlilikle varmak için, çok yakın ve uzun soluklu bir çalışma gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen Güler “Bu uyumun yakalanması ve hedef birliği sağlanabilmesi, projenin başarısını sağlayan en önemli etkenlerden biri” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.