Informatica “Be Data Ready” Zirvesi Gerçekleşti

Veri entegrasyon yazılımları uzmanı Informatica, Türkiye iş ortağı Komtaş bilgi yönetimi ile beraber “Informatica Akıllı Bilgi Yönetimi Platformu” tanıtımını gerçekleştirdi.

Komtaş Genel Müdürü Yüksel Çomak
Komtaş Genel Müdürü Yüksel Çomak

Kurumsal veri yönetiminin tüm yönleriyle analiz edildiği toplantıda, verilerden tam potansiyelin nasıl sağlanacağı, hangi şartlarda katma değer artışı sağlanacağı ve “Informatica Akıllı Veri Yönetimi Platformu” tanıtıldı.

KOMTAŞ Bilgi Yönetimi Genel Müdürü Yüksel Çomak, veriye bakış açısının değişmesi gerektiğini ve uygulamalara hapsolmuş veriyi, “değer” haline getirerek serbest bırakmanın öneminden söz etti. Çomak konuşmasında “Biz, bir şirketin her katmanından bakıldığında aynı analitik sonucu veren, doğru, güvenilir ve ilgili veriyi sunduğumuz “Akıllı Veri Yönetimi Platformu” ile uygulama temelli yaklaşım yerine şirketlerin veri odaklı yaklaşımı benimsemelerini sağlıyoruz. Uygulama temelli yaklaşım, şirketlerin gelirlerini artırmıyor ve yaratıcı ürünleri piyasaya sunmak adına şirketlere fayda sağlamıyor. Önümüzdeki dönemde liderlik pozisyonunda olanlar daha fazla veri odaklı kararlar vermek zorunda kalacaklar. Bina inşa etmek gibi düşünün.  Zamanında bu veri mimarisi ile kurumsal mimariyi doğru bir şekilde kurgulayamazsak ileride sıkıntılar yaşarız.” diyerek veri analizi ve yönetiminin şirketler için ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.

Informatica’nın sunduğu servis ve hizmetlere buradan ulaşabilirsiniz.

Informatica’dan Türkiye’ye yatırım hamlesi

Leave a Reply

Your email address will not be published.