Index Bilgisayar’ın Yeni Genel Müdür Yardımcısı Erhan Doğan Oldu

Index Bilgisayar, genel müdür yardımcılığı görevine Erhan Doğan’ı getirdi. Doğan; uzun yıllara dayanan yazılım, ürün yönetimi ve satış alanlarındaki yönetim ve strateji geliştirme konusundaki vizyonunu Index Bilgisayar’ın önümüzdeki dönem hedeflerine aktaracak.

Index Bilgisayar Genel Müdürü Atilla Kayalıoğlu; “Grubumuza uzun yıllardır hizmet veren Erhan Doğan’ın geçmişten aldığı bilgi birikimi ve tecrübesinin ışığında Index Bilgisayar’ın geleceğine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” diye açıkladı.

Erhan Doğan kimdir?
1968 yılında Balıkesir’in Susurluk ilçesinde dünyaya gelen Erhan Doğan, İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nin ilk dönem mezunlarından. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlayan Doğan, MoonStar yazılım firmasında Yazılımcı olarak başladığı kariyerinde, 1990 yılında Karma Bilgisayar’a geçti. Daha sonra Atom Elektronik A.Ş.’nin Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olarak çalışan Doğan, ardından İnternet İletişim Teknoloji A.Ş.’de satış ve pazarlama yönetimi konularında çalıştı. 1996’da Neteks A.Ş. Kurucu Ortağı ve Yöneticisi olarak kariyer yolculuğuna devam etti.

Bilişim sektöründe Türkiye ve dünya pazarını yakından tanıyan Erhan Doğan, 2001 yılında Neteks A.Ş.’nin Index Grup bünyesine katılma ve 2007 yılında dünyanın en büyük katma değerli dağıtıcılarından biri olan Westcon Group ile ortaklık süreçlerinin yönetiminde aktif görev aldı. Tüm bu süre boyunca Index Grup bünyesinde Neteks A.Ş. Genel Müdürlük görevini sürdürdü.
Bağlama çalmaktan, seyahat etmekten ve sinemaya gitmekten hoşlanan eski amatör oto yarış pilotu Erhan Doğan, evli ve bir çocuk babasıdır. İstanbul Atatürk Fen Lisesi Mezunlar (İAFL) Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) üyesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.