Gelecekte Hayatımızı Değiştirecek 10 Teknoloji

İnsan Dokular Bir Kumaş Gibi Dokunacak

2010 yılında teknolojik gelişmeler neticesinde görme özürlü hastaya retina nakli yapılmıştı. Haziran 2011’de ise yine kronik kalp hastasına yapay kalp yapılmıştı. Tüm bu güzel gelişmeler insanların zarar görmüş dokularının tamiri için kullanılacak. 2050 yılında tıp teknoloji ile o kadar iç içe girecek ki insanların bazı organları cihazlar tarafından üretilecek.

Gelecekte yaşanacak teknolojik değişikler ile bu denli büyük gelişmelerin olacağının bilinmesi şaşırtıcı olduğu kadar aynı zamanda heyecan verici. Gelişecek yeni teknolojiler insanların hayal sınırını zorlayacak kadar çok yeniliği gözler önüne serecek. Bu teknolojilerin yavaş yavaş günlük hayatımızın birer parçası olacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

One Response to "Gelecekte Hayatımızı Değiştirecek 10 Teknoloji"

 1. Gökhan   05 Eylül 2012 at 02:27

  “Yorumunuzu Buraya Yazın.irçoğumuzun internet üzerinde hız açısından sorun yaşamadığı ve hızlı veri aktarımı konusunda dünyanın sayılı ülkelerinden biri olduğumuz anlamına geliyor.”

  Bu söylenirken ciddiler mi acaba?
  8mbit/sn hız garanti edilemiyor, santralin, sunucunun v.s. yük durumuna göre çıkılabilecek maksimum hız bu bahsedilen. Üstelik “adil kulanım kotası” diye bir saçmalık var.
  Ha bir de utanmadan dünyanın sayılı ülkelerinden biriyiz deniliyor. Millet 1Gbit/sn , yani 1024Mbit/sn hızlarda uçuyor internette. Biz daha vaad edilen 8mbit/sn hızı göremiyoruz.

  Cevapla

Leave a Reply

Your email address will not be published.