Enerjide %40 Tasarruf Sağlayan Yeni Bir Çözüm

Schneider Electric, Cisco EnergyWise teknolojisini kullanan EnergySTEP@Work çözümüyle bilgisayar, yazıcı, IP telefon, ofis aydınlatma ve kablosuz erişim noktalarındaki enerji harcamasının %40’a kadar azalmasına yardımcı oluyor.

Schneider Electric, Cisco’nun Avrupa bölgesine yönelik en önemli bilgi teknolojileri ve iletişim konferansı olan Cisco Live etkinliğinde, BT cihazları ve soket yükü enerji kullanımının, Schneider Electric StruxureWare yazılımı uygulamalarıyla görünür ve kontrol edilebilir olmasını sağlamak için bunları çevrimiçine taşıyan yeni bir çözüm olan EnergySTEP@Work’ü tanıttı.

Cisco EnergyWise teknolojisini kullanan EnergySTEP@Work, bilgisayarlar, yazıcılar, IP telefonlar, ofis aydınlatma, kablosuz erişim noktalarındaki enerji israfını azaltabiliyor. EnergySTEP@Work, Schneider Electric EcoStruxure mimarisiyle birleştirildiğinde, dağıtılmış cihazlar ve soket yükü, aydınlatma, ısıtma, havalandırma ve İklimlendirme sistemleri de dahil olmak üzere bir binanın tüm enerjisi Cisco ağı üzerinden yönetilebiliyor.

Schneider Electric Bina İşletmeleri Teklif Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Barry Coflan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Modern iş yeri ortamı değişiyor ve her gün daha fazla çalışan kendi cihazlarını ofise getirerek ağa bağlanıyor. Schneider Electric EnergySTEP@Work müşterilerine, toplu halde bir binanın enerji tüketiminin %40’ından fazlasına denk gelen küçük soket yüklerini izleme ve kontrol etme becerisi sağlıyor. Bu küçük soket yükleri, genellikle dikkate alınmaz. Ancak Cisco EnergyWise teknolojisi ve StruxureWare yazılımının birlikte sağladığı teknolojiye yatırım yaparak, bu cihazları görünür hale getirmek ve bina, ofis ve BT ortamı arasında bağlantı sağlamak artık mümkün hale geldi. Bu çözüm, BT ve tesis yöneticileri ve C düzeyi personele, günümüzün enerjiyle ilgili sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak anahtar nitelikte iş bilgileri sağlıyor” diye konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.