DenizBank NGN’le İşbirliğine Gidiyor

Esentepe’de Türkiye’nin en büyük ofis kiralamasını gerçekleştiren DenizBank, 2014 yılı içinde tüm bilişim teknoloji sistemlerini bir araya getireceği “Yeni Veri Merkezi Projesi”nde NGN ile işbirliği yapıyor. Modern teknoloji ile donatılacak ve enerji sarfiyatını en aza indirecek çevre dostu bir altyapıya sahip olacak veri merkezi, aynı zamanda Türkiye’de Tier III sertifikalı ilk özel banka veri merkezi olmaya aday.

DenizBank bu proje ile yaklaşık 1.200 metrekare toplam alandaki 660 metrekare büyüklüğündeki beyaz alanı ile ‘Uptime Institute Tier III Topoloji Tasarım ve Tesis Sertifikasyonu’na sahip olacak. NGN proje kapsamında, Türkiye’de Tier III sertifikalı ilk özel banka veri merkezi olmaya aday DenizBank veri merkezinin tasarım çalışmalarına başladı.

veri merkezi

Sektördeki hızlı büyümesine devam eden DenizBank’ın yeni veri merkezinde, dünya lideri bilgi teknolojilerinin güvenlik, bağlanabilirlik ve Tier III seviyesinde devamlılık alanında sağlayabildiği en yüksek standartlar hayata geçirilecek. Modern teknoloji ile donatılacak ve enerji sarfiyatını en aza indirecek çevre dostu bir altyapıya sahip olacak veri merkezinde yine çevre dostu gazlı yangın söndürme ve modern algılama sistemleri kullanılacak.

Akıllı bina teknolojisinin uygulanacağı merkezde tüm elektrik ve mekanik sistemlerin izlemesini yapacak, ortamın ve enerji sarfiyatının takibini sağlayacak sistemler kullanılacak.

DenizBank Veri Merkezi elektrik odaları, UPS/Akü odaları ve makine dairesi odalarında yapılacak bölümlendirmeler ve en önemlisi kesintisiz soğutma tasarımı ile Tier III standartlarını sağlayacak tüm kritik özelliklere sahip olacak olup, müşterilerine kesintisiz hizmet vermeyi ilke edinen DenizBank’ın gereksinimlerini eksiksiz olarak karşılamak üzere projelendiriliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.