Büyük Veri Analitiğinin İnovasyondaki Yeri Bu Etkinlikte Tartışılacak

Dünya analitik lideri SAS, “Fostering Innovation Through Data” temasıyla İstanbul’da 12 Şubat’ta düzenleyeceği etkinlikte büyük veri analitiği ile elde edilecek fırsatların inovasyonu nasıl tetiklediğini ortaya koyacak.

sas-buyuk-veri

SAS Türkiye, verinin inovasyondaki yerinin ve ortaya çıkardığı yeni fırsatların ortaya konulacağı bir etkinlikle sektörün önde gelen isimlerini bir araya getiriyor. “Fostering Innovation Through Data” temasıyla 12 Şubat tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan etkinlikte, verinin ve analitiğin inovasyondaki yeri ve uygulamaları hakkında yeni vizyonlar paylaşılacak.

Finans, telekom, perakende gibi sektörlerden yetkililerin katılacağı ve SAS Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan etkinlikte, SAS’ın yerli ve yabancı üst düzey uzmanları büyük veri analitiği ile inovasyon arasındaki ilişkiyi dünyadan örneklerle paylaşacak. Günümüzün üzerine çok konuşulan konusu IoT ve analitik ile IoT’den değer yaratmanın yolları da etkinlikteki konular arasında. Ayrıca, Garanti Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Mehlika Ertaş, “Büyük Veriyi İşlemek ve Kullanmak” başlıklı sunumuyla oturum açılışını yapacak. Hepsiburada Veri Bilimi Başkanı İsmail Parsa da “Pazarlama, Satış ve ROI Yönetiminde Tahminsel Hedefleme” konulu bir konuşma için sahne alarak hem konu hakkındaki global tecrübelerini hem de bakış açısını paylaşacak. Tüm gün sürecek olan etkinlikte SAS Türkiye iş ortaklarından Maven Partners ve SnA’den de konuşmacılar bulunacak. Ayrıca her iki firma etkinliğin sponsorları arasında.

İnovasyonun Yeni Kaynağı: Büyük Veri Paneli

“Fostering Innovation Through Data” temalı etkinlikte, “İnovasyonun Yeni Kaynağı: Büyük Veri” başlıklı bir de panel düzenlenecek. Carrefoursa CRM Direktörü Necati Özdeniz ve Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Burçin Bozkaya da panelistler arasında olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.