Brother ADS-2100 İnceleme

Baskı üniteler ile bildiğimiz Brother, bu sefer kurumsal kullanım için geliştirilen (Single Function Scanner) tarayıcılarla karşımızda.

ADS-210 olarak adlandırılan bu yeni ürün 50 sayfalık kağıt tepsisi ile 600 dpi’da tarama yapabiliyor. Dakikada 24 sayfa tarayabilen bu ürün, çift taraflı tarama özelliği ile 48 resim tarayabiliyor. Birçok veri tipini destekleyen bu ürün, yamuk yerleştirmiş bir kağıdı otomatik olarak düzeltebiliyor. Bu esasında önemli bir özellik. Çünkü bu sayede hatalı taramanın önüne geçmiş olunuyor.

Windows, Mac ve Linux sürücülerine sahip olan Brother, Nuance’ın NewSoft tarama yazılımını da kullanıcıya sunuyor. Windows kullanıcıları beraberinde gelen PDF yazılımı Nuance PDF Converter Professional 7, doküman düzenleme yazılımı Paper Port 12SE ve kartvizit uygulaması Presto! BizCard 6 ile birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Mac kullanıcılarını da düşünen Brother, Presto! PageManager (Version 9SE) ve Presto! BizCard 5 yazılımlarını ücretsiz olarak veriyor.

Uzun lafın kısası. Kolay kurulan bu ürün oldukça hızlı bir tarama hızına sahip. Tarama kalitesi oldukça başarılı. Buna ek olarak dokümanların USB belleğe direkt olarak taranabilmesi de iyi düşünülmüş bir özellik. Taranan belgeler isteğe göre E-mail, text, resim ve PDF olarak da kayıt edilebiliyor. Ürünün oldukça ergonomik olması ve az yer kaplaması özellikle iş yerlerinin çok hoşuna gideceğini düşünüyoruz.

brother

Teknik Özellikler:

 

Tarama hızı: Dakikada 24 sayfa

Tarama Çözünürlüğü: 600×600 dpi optik

Dubleks tarama: var

PC’den bağımsız çalışma: var

Boyut: 299 x 220 x 179 mm

Ağırlık: 3.3 kg

Leave a Reply

Your email address will not be published.