Bitdefender İftaharla Sunar: GravityZone

Bitdefender’ın yeni nesil güvenlik yönetim platform GravityZone, fiziksel, sanal ve mobil platformdaki güvenliği tek merkezden yöneterek güvenlik pazarına yeni bir yaklaşım getirdi. Böylece karmaşık, dağıtık yapıda, yönetilmesi güç olan geniş ağlarda güvenlik yönetimleri kâbus olmaktan çıkıyor.

GravityZone, bulut bilişim mimarisini kullanarak güvenliği uç noktalara kadar yayıyor ve güvenlik yöneticilerine, BT departmanlarına ve sistem entegratörlerine yüksek ölçeklenebilirliğe sahip merkezi bir yönetim sistemi sunuyor. VMware, Cirtix ve Microsoft platformları ile tam entegre şekilde çalışan GravityZone, fiziksel ve sanal ortamlar üzerinde sunduğu yük bindirmeden tarama, tekilleştirme ve merkezileştirme gibi özellikleri ile rakipsiz bir tasarruf imkanı sunuyor.

GravityZone

GravityZone’un kendine has mimarisi, istenildiği sayıda sistemi yapıya eklemeye veya çıkartmaya imkan tanıyarak rakipsiz bir ölçeklenebilirlik sunuyor.  Anahtar teslim çözümü kurmak ise herhangi bir sanal platforma sanal bir cihaz kurmak kadar kolay. Ürün, Microsoft Active Directory, VMware vCenter ve Citrix XenServer entegrasyonu sayesinde fiziksel ve sanal uç birimlerin güvenliğini sağlamada çok önemli zaman ve emek tasarrufu sağlıyor. Kurumlar GravityZone içerisindeki Sanal Ortamlar için Güvenlik, Uç Birimler için Güvenlik ve Mobil Cihazlar için Güvenlik servislerinden tümünü veya istediklerini kurabiliyorlar. Daha sonradan bu servisleri kaldırmak veya eklemek de konsol üzerinde yapılacak ufak bir aktivasyon ile sağlanıyor.

İmza tabanlı tarama motorlarının yanı sıra tescilli B-HAVE ve AVC (Active Virus Control) teknolojilerini kullanan Bitdefender, bağımsız test merkezleri AV-Test, AV-Comparatives ve Virus Bulletin tarafından en iyi çözüm olarak gösterilmektedir. B-HAVE sezgisel taramayı sanal alan (sandbox) içerisinde yaparak tehlikeleri algılamaya çalışırken zararlı kodların kendilerini gizleme tekniklerine rağmen etkilerini gözlemler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.