İş Bankası ve Intel’den Mobil Bankacılıkta Bir İlk

Türkiye İş Bankası, Intel tarafından geliştirilen ve tek kullanımlık şifre tuşlama ihtiyacını ortadan kaldıran Intel Doğrulama Teknolojisi’ni mobil bankacılıkta dünyada ilk kullanan banka oldu.

Intel Doğrulama Teknolojisi ile Android işletim sistemine sahip Intel işlemcili mobil cihazlarda İş Bankası’nın mobil bankacılık uygulaması İşCep’e giriş yapmak için tek kullanımlık şifre tuşlamaya gerek kalmıyor, Intel işlemcisi üzerinden üretilen tek kullanımlık şifre güvenli bir şekilde doğrudan bankanın sistemine gönderiliyor. Ekstra bir şifre girme işlemine gerek bırakmayan bu teknoloji ile güvenlikten taviz verilmeden müşteriye kullanım kolaylığı ve zaman tasarrufu sağlanıyor. Harici bir cihaza ihtiyaç duymadan üretilen ve donanım seviyesinde korunan şifrenin, kötü amaçlı yazılımlar aracılığıyla ele geçirilme riski bulunmuyor.

Dünyada bir ilk olan bu teknoloji sayesinde İş Bankası müşterilerinin, Intel Doğrulama Teknolojisi ile uyumlu Android işletim sistemli mobil cihazlarında İşCep’i açtığında; sadece bir defaya mahsus olmak üzere aktivasyon işlemini gerçekleştirmesi yeterli oluyor. İşCep’e Intel Doğrulama ile giriş yaparken mobil cihaz üzerinden üretilen tek kullanımlık şifre; harici bir şifreleme cihazına, ayrı bir yazılım yüklemesine, SMS ile şifre gönderimine ve müşterinin tuşlama yapmasına da gerek kalmadan doğrudan sisteme gönderiliyor, kullanıcı mobil bankacılık hizmetlerine kolay ve güvenli bir şekilde ulaşabiliyor. İşCep’e Intel Doğrulama Teknolojisi ile giriş; Intel ATOM işlemcilerine sahip Android işletim sistemli mobil cihazlarda* destekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.