Bankalara Yeni Nesil Online Güvenlik Çözümleri Sunuyor

KOBIL, çeyrek asırdır bankacılık ve finans sektörüne teknoloji ürün ve hizmetleri sağlayan Intertech ile yepyeni bir işbirliğine imza attı. İşbirliği kapsamında bankalara sunulacak olan yenilikçi modüler platform teknolojisi “Application Security Technology (AST)” ve yeni nesil şifrematikler sayesinde online bankacılık işlemleri her zamankinden daha güvenli olacak.
KOBIL ile uluslararası ölçekte bankacılık yazılımları sunan Intertech’in işbirliği, online bankacılık işlemlerinin her zamankinden daha güvenli olmasını sağlayacak. Bir DenizBank Finansal Hizmet Grubu iştirak şirketi olan ve DenizBank’ın dışında birçok yerli ve yabancı bankanın BT altyapısını sağlayan Intertech, işbirliği kapsamında KOBIL’in teknolojilerini temel bankacılık sistemlerine entegre edecek.

Bankalar yeni nesil güvenlik teknolojileriyle tanışıyor

Gerçekleşen işbirliği kapsamında Intertech, portföyünde bulunan bankalara KOBIL’in yeni nesil şifrematik cihazlarını ve çift faktörlü kimlik doğrulama özelliğine sahip KOBIL AST (Uygulama Güvenlik Teknolojisi) çözümünü sunacak. Online bankacılık sistemlerine yönelik saldırılar nedeniyle tüm bankalar yeni nesil güvenlik teknolojilerini benimsemenin yollarını ararken, KOBIL-Intertech işbirliği sayesinde söz konusu çözümleri uygun maliyetli olarak kurumlarına entegre edebilecekler.

banka-guvenlik

Mobil de güvence altında

KOBIL-Intertech işbirliği kapsamında bankalara sunulacak çözümler arasında, kullanıcılara bir defalığına şifre üreterek online bankacılık işlemlerinde kimlik doğrulama sürecini daha kolay ve güvenli hale getiren yeni nesil şifrematik cihazları da yer alıyor. İşbirliği kapsamında ayrıca Intertech’in BT altyapısını sağladığı bankalara KOBIL’in Uygulama Güvenlik Teknolojisi (AST) sunulacak.

Başta İsviçre ve Almanya olmak üzere yurt dışındaki birçok bankanın işlem güvenliğini sağlayan AST çözümünün benzerlerinden en önemli farkı güvenlik önlemini müşterinin sorumluluğundan alması. AST çözümü bankaların internet sitelerini ve mobil uygulamalarını çift faktörlü kimlik doğrulamasına ek olarak yazılım güvenlik katmanıyla da güvence altına alıyor. Böylelikle müşteriler ortak kullanıma açık bilgisayarlarda ya da güvenlik duvarının bulunmadığı akıllı telefonlarda da işlem yaparken siber hırsızlık riskiyle karşı karşıya kalmıyor. iPhone, iPad, Android, Windows 8 Tablet ve PC’lerde çalışabilen çözüm, güvenliği otomatik olarak sağlayarak son kullanıcının olası endişelerini gideriyor ve müşteri memnuniyetini artırarak bankalara büyük fayda sağlıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.