Aynes Gıda SAP’yi Tercih Etti

BIZCON, Türkiye’nin en büyük dördüncü süt ve süt ürünleri üreticisi Aynes Gıda’nın kurumsal kaynak planlaması projesini gerçekleştirecek. Proje kapsamında mali ve maliyet muhasebesi, satın alma ve stok yönetimi, satış ve dağıtım, üretim planlama, kalite yönetimi, bakım onarım, bordro ve performans yönetimi uygulamaları hayata geçirilecek.

SAP’nin GOLD kanal iş ortağı olan BIZCON, Türkiye’nin en büyük dördüncü süt ve süt ürünleri üreticisi olarak  ISO 500 listesinde de yer alan Aynes Gıda için kurumsal kaynak planlaması kapsamında detaylı bir proje gerçekleştirecek.

Mayıs 2013 içerisinde Avrupa Birliği ülkelerine ihracat izni alan Aynes Gıda, geniş bir coğrafyaya hizmet vermeye başlayacak. Aynes Gıda, bu açılımı desteklemek, kaynaklarını en etkin şekilde yönetebilmek ve verimliliğini artırma hedefi ile kurumsal kaynak planlaması projesine BIZCON ile Haziran 2013’te başlamaya karar verdi.

Sürdürülebilir büyümenin önemli bir adımı kurumsal kaynak planlaması

Mali ve maliyet muhasebesi, satın alma ve stok yönetimi, satış ve dağıtım, üretim planlama, kalite yönetimi, bakım onarım, bordro performans yönetimi uygulamalarının kullanıma alınacağı projede SAP ERP çözümleri kullanılacak. Haziran 2013’de başlanacak projenin Mart 2014’te tamamlanması hedefleniyor.

Kurumsal kaynak planlaması ürünü olarak SAP’nin seçilmesinde güçlü referansları, geniş ürün yelpazesi ve ülke çapındaki geniş ekosistemi etkin rol oynarken, kaliteli danışmanlık kadrosu, gıda sektöründeki tecrübesi ve müstahsil satın alma süreci için geliştirdiği “Tarımsal Satın Alma Çözümü”, BIZCON’un Aynes Gıda tarafından tercih edilmesinde etken oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.