Ashmore Türkiye’nin Yeni CEO’su Didem Gordon

Gelişmekte olan piyasalarda dünyanın önde gelen yatırım uzmanlarından Ashmore Grubu’nun 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye kanadı olan Ashmore Türkiye’ye yeni CEO (Genel Müdür) olarak Didem Gordon atanıyor.

Gordon ayrıca Ashmore Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenirken mevcut CEO Johan Hattingh Ashmore ise Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı konumunu muhafaza edecek.

Türk Sermaye Piyasası’nın gelişimine önemli katkıları olan 47 yaşındaki Didem Gordon, 2010 yılında yerel bir portföy yönetim firması olan Libera Portföy Yönetimi’ni kurdu. Daha önce İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Gordon, TKYD (Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak da sektöre hizmet verdi.

Ashmore Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Johan Hattingh atama ile ilgili olarak, “Türkiye pazarında eşsiz bir deneyime sahip olan Didem Gordon’un hem büyük portföy yönetim şirketlerini, hem de bağımsız olanları yönetirken edindiği tecrübe ile Ashmore Türkiye’nin bir sonraki gelişim dönemine önemli katkılarda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Ashmore Türkiye’nin yeni CEO’su Didem Gordon da bir açıklama yaptı. Gordon, “Hem global kaynaklara erişime sahip bir bağımsız portföy yöneticisi olan Ashmore Türkiye’ye ortak olmak, hem de gelişmekte olan pazarlarda geniş deneyime sahip Ashmore Grubu’na katılmış olmak son derece heyecan verici. Türkiye’nin değişen yasal düzenlemeleri, işimizi geliştirmek için bize yeni fırsatlar sunacak” diye konuştu.

“Türkiye’nin bölgedeki eşsiz konumunun ve yatırım yönetimi için bu ülkede var olan büyük potansiyelin farkındayız” diyen Ashmore Group Plc’nin CEO’su Mark Coombs ise şu açıklamayı yaptı: “Ashmore Türkiye’yi kurarak başlangıç gelişimimizi tamamladık. Yasalardaki olumlu değişikliklerin bağımsız portföy yöneticilerine büyümeleri ve yatırımcılarına daha fazla fayda sağlamaları için imkan tanıması ile birlikte, bu gelişmeyi bir sonraki aşamaya taşıyacağız. Yeni CEO’muz Didem Gordon’un tecrübeleri ile son derece kayda değer bir gelişim sağlamayı heyecanla bekliyoruz.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.