Zenium Frankfurt One Veri Merkezi, Level 3 Hizmetleri İle Zenginleşti

Frankfurt One’da PoP noktası (Point of Presence) hizmete sokan Level 3, böylelikle 320,000 kilometreden geniş bir alanı kapsayan ve 60 ülkede 500’den fazla pazara ulaşan küresel ağını Zenium müşterilerinin erişimine sunuyor. Level 3’ün güvenli ve yönetilen çözümler içeren kapsamlı portföyünde fiber ve altyapı çözümleri, IP tabanlı ses ve veri iletişimi, geniş bölge ethernet hizmetleri, video ve içerik dağıtımı, veri merkezi ve bulut temelli çözümler yer alıyor.

zenium-logo2

Frankfurt One veri merkezi, şehirdeki önemli veri merkezi noktalarından biri olan Sossenheim’da 5 bin metrekare teknik alan üzerinde hizmet veriyor. Tesisin bulunduğu yüksek güvenlikli kampüs sonradan eklenecek iki ek bina ile 15 bin metrekare teknik alan kapasitesine ulaşacak.

Zenium Technology Partners Kurucu CEO’su Franek Sodzawiczny, Level 3’ün Frankfurt One tesisinde kurduğu PoP noktası ile Zenium müşterilerinin, Amazon Web Services ve Microsoft Azure gibi büyük bulut sağlayıcılarına bağlantı sunan Level 3 Cloud Connect gibi küresel ağ hizmetlerine erişebileceklerini söyledi.

Frankfurt’un Avrupa’nın önemli BT merkezlerinden biri ve en büyük üç bulut pazarından biri olduğuna dikkat çeken Level 3 Communications Almanya ve İsviçre Toptan Satış Direktörü Mario Kohl da, Zenium ile çalışarak Zenium müşterilerinin Level 3’ün geniş hizmet ağından yararlanmasını sağlayacağını ifade etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.