ZyXEL11ac destekli Wi-Fi Access Point: WAC6103D-I

Kablosuz performanstan ödün vermeden hem tavana hem duvara monte edilebilen, çift yönlü yayın yapabilme özelliğine sahip anten teknolojisi, 32 mm’lik tasarımıyla sınıfının en incesi yeni acces point; ZyXEL WAC6103D-I

ZyXEL-accesspoint

Telekomünikasyon hizmet sağlayıcıları, küçük ve orta ölçekli kurumlar ve ev kullanıcıları için geniş yelpazede kablolu ve kablosuz ağ çözümleri sunan küresel genişbant ağ teknolojisi lideri olan ZyXEL, 802.11ac destekli çift yönlü yayın yapabilen anten teknolojisine sahip ürünü ’ı tanıttı. ZyXEL’in zengin profesyonel 11ac Access Point ürün ailesine katılan bu yeni model, pazarın en ince (32 mm) tasarıma sahip ve kablosuz performanstan feragat etmeden tavan veya duvara konumlandırılmasına göre yayın şeklini değiştirilebilen ilk AP’si olarak ön plana çıkıyor.

Kablosuz Ağ projelerinde başarılı bir alt yapı kurmak için Access Point (Erişim Noktası) konumlandırmasında AP’nin pozisyonu, önemli bir kriter. Bu önemli kriter, kablosuz kapsama alanını ve bağlantı performansını doğrudan etkiliyor. Günümüzde, pazarda bulunan birçok Access Point sadece tek yönlü yayın yapabilecek şekilde tasarlanıyor. Access Point’in farklı bir şekilde konumlandırılması durumunda sinyal gücü kayda değer şekilde azaltıyor. Ekstra yapılandırmalar ve harici antenlerin kullanılması kablosuz yayın kalitesinde olumlu artışlar gösterebilir ancak bu işlemler de ilave maliyetler doğurabilir.

Sınırların ötesinde

ZyXEL WAC6103D-I ise kablosuz ağ pazarının sınırını aşan ilk ürün. Dual-optimize anteni ile WAC6103D-I, anten ayarlarını ürünün yerleştirildiği şekle göre değiştirilebiliyor. Ürün, tavana ya da duvara monte şekilde çalışabilir ve kurulum yerine göre mümkün olan en iyi sinyali sağlıyor. Access Point’in yayın yapma davranışı, cihaz üzerinde bulunan anahtar üzerinden veya web arayüzünde kolayca konfigüre edilebiliyor.

5 kat fazla performans

3×3 antenli, 802.11ac Wi-Fi AP olarak tasarlanan WAC6103D-I, 1.75 Gbps birleşik veri oranına ulaşabiliyor ve rakiplerine göre 5 kat daha iyi performans* sunabiliyor. Bu olağanüstü performansı, pazarın en ince tasarımı ile (32mm) bünyesinde birleştiren ürün, sade ve şık görünümü ile herhangi bir ofise, otele, sınıfa veya kafeye kolayca konumlandırılabiliyor.

APFlexTM özelliği ile kurulum ve kullanımı da çok basit olan WAC6103D-I, ağdaki AP kontrolörlerini algılayabiliyor ve kontrolör ile birlikte çalışmasını sağlıyor. Bir başka deyişle, WAC6103D-I kablosuz ağınızda herhangi bir efor sarfetmeden çalışıyor ve kullanıcıları konfigürasyon ayarları yapmaktan kurtararak verimliliği artırıyor. WAC6103D-I ayrıca ağ yönetimini daha efektif hale getiren ZyXEL One Network ve ZON utilities yazılımları ile deçalışabiliyor.

İşlev, performans ve tasarım harikası

ZyXEL Türkiye Kurumsal Çözümler Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Faruk Erünsal, “WAC6103D-I, AP’lerin konumlandırılması sırasında yaşanan kurulum limitlerini ortadan kaldırdığını vurguluyor. Erünsal, yeni ürünümüz, işlev, performans ve tasarımın bütünsel bir kombinasyona dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamlıyor: “WAC6103D-I, kurumsal segmentte bir AP olmasına rağmen, çok fazla teknik bilgi gerektirmiyor ve üst düzey bir kablosuz ağ inşa etmek ve yönetmek isteyen firmalar için en uygun çözümü sunuyor.

*İstatistikler ZyXEL laboratuvarı test sonuçlarıdır. ZyXEL WAC6103D-I ile aynı seviyedeki ürünlerin (Duvara monte edilebilen-5GHz bağlantılı performans) karşılaştırılması sonucudur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.