TP-Link’den Ali Dinçer

TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer ile beraber firmanın yeni ürünlerini ve firma ile ilgili son bilgileri değerlendirdik.

İrili ufaklı pek çok network ürünüyle, 2010 yılından itibaren Türkiye’de fiyat performans odaklı çözümler üreten TP-Link, pek çok kullanıcı tarafından yakından bilinen bir marka. IDC verilerine göre satış adetlerine göre dünyanın en fazla ürün satan kablosuz ağ üreticisi TP-Link, 2013 yılında dünya genelinde gelirlerini yüzde 41.5 artırmayı başardı. Tam 20 çeyrektir pazarın üzerinde büyüme sağlayan şirket, ülkemizde de ciddi bir büyüme ivmesi yakalamış durumda.

2005 yılında küresel pazara açılan ve 2009 yılından itibaren farklı ülkelerde ofisler açmaya başlayan TP-Link2010 yılından itibaren Türkiye’de kendi ofisi ile faaliyet göstermeye başladı. Firmanın her yıl gelirlerini artırdığını belirten TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, 2013 yılında da pazarın üzerinde bir büyüme elde ettiklerini vurguladı.

2013 yılında Türkiye’de önceki yıla göre gelirlerini yüzde 47 artırdıklarını açıklayan Dinçer2014’ün ilk çeyreğinde genel olarak BT pazarında yaşanan sıkıntıya rağmen yine büyüme elde ettiklerini belirtti.

Kablosuz ağ alanında yeni standart olan 802.11ac’yi destekleyen ilk modellerini geçen yıl tanıtan TP-Link bu yıl ac destekli model sayısını arttırıyor. TP-Link, basın toplantısında her yerde kablosuz ağ oluşturmayı sağlayan yeni taşınabilir 3G router’larını da tanıttı. Bu alanda da ürün çeşidini artıran TP-Link’in çok işlevli yeni 3G router’ı M5360, 3G interneti yüksek hızlarda 10 kişiye kadar paylaştırabiliyor. Rahat taşınan boyutu sayesinde her yerde bir kablosuz ağ oluşturan cihaz, aynı zamanda akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için powerbank (yedek şarj birimi) olarak da işlev görüyor.

KOBİ’lere de fiyat performans odaklı pek çok farklı ürün hazırlayan TP-Link‘ten Ali Dinçer ile beraber pek çok yeni ürünü ve firmanın sektördeki pozisyonunu konuştuk. Röportajımızı aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Röportajı YouTube’dan izlemek için buraya tıklayın

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.